Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
SPEGELBYRÅ, 1800-talets andra hälft, fanerad med mahogny oh valnöt_3648a_8da44107c244ce9_lg.jpeg
SPEGELBYRÅ, 1800-talets andra hälft, fanerad med mahogny oh valnöt
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
SOFFBORD, art déco, 1920-/30-tal_3649a_8da429448d9082d_lg.jpeg
SOFFBORD, art déco, 1920-/30-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut, fanerad med valnöt_3616a_8da454be4c723b1_lg.jpeg
BYRÅ, 1800-talets slut, fanerad med valnöt
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
ATENNIENNHYLLA, omkring år 1900_3658a_8da4294666fca40_lg.jpeg
ATENNIENNHYLLA, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SYBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft _3652a_8da42942e677758_lg.jpeg
SYBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SÄNGBORD, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft_3686a_8da4294d6b15e17_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft, vitmålat_3627a_8da4294e2a1f519_lg.jpeg
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft, vitmålat
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, 1800-talets andra hälft_3747a_lg.jpeg
SIDOBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft _3749a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal_3670a_8da4294bca4532f_lg.jpeg
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 1 par, 1800-talets första hälft _3745a_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BRUNO MATHSSON, soffbord, för Fritz Hansen_3769a_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, soffbord, för Fritz Hansen
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
HAY & Hee Welling, 2 st, "About a stool", 2000-tal_3225a_8da3d8e231d5f6c_lg.jpeg
HAY & Hee Welling, 2 st, "About a stool", 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
CAMPINGSET, Origo, 1960-tal_3808a_lg.jpeg
CAMPINGSET, Origo, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, 5 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob_3795a_lg.jpeg
STOLAR, 5 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Donati, Italien, 2000-tal_3803a_lg.jpeg
SKRIVBORDSSTOL, Donati, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ANTTI KOTILAINEN, kontorsstol, Sola serien, Martela, Finland_3246a_8da3cbea2a29654_lg.jpeg
ANTTI KOTILAINEN, kontorsstol, Sola serien, Martela, Finland
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BARNSTOL, 1800-1900-tal, kolonial stil_3831a_lg.jpeg
BARNSTOL, 1800-1900-tal, kolonial stil
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft_3835a_lg.jpeg
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
BADKARSSOFFA, rokokostil, 1900-talets första hälft _3846a_lg.jpeg
BADKARSSOFFA, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 SEK
SOFFA, gustaviansk, 1800-tal_3853a_lg.jpeg
SOFFA, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt _3872a_lg.jpeg
SIDOBORD, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MATBORD, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal_3169a_8da37f460e5818b_lg.jpeg
MATBORD, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
DAMSKRIVBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft _3949a_8da440c97acc49e_lg.jpeg
DAMSKRIVBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
KONTORSSTOL, 1800-/1900-tal_3969a_8da43d4d5b1c5ed_lg.jpeg
KONTORSSTOL, 1800-/1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
SITTPUFF, England, 1900-talets slut_3106a_8da3d8c4887792f_lg.jpeg
SITTPUFF, England, 1900-talets slut
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 del, gustaviansk stil_3102a_8da3d8d5250a959_lg.jpeg
MATSALSMÖBEL, 7 del, gustaviansk stil
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
MATBORD, senempire, 1800-talets mitt_3397a_lg.jpeg
MATBORD, senempire, 1800-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Grythyttan, omkring 1900-talets mitt_3979a_8da440c89b25d38_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Grythyttan, omkring 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
SPELBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, mahogny_3643a_8da42959dc15837_lg.jpeg
SPELBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, mahogny
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets första hälft, trä och mässing _3646a_8da42942200e101_lg.jpeg
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets första hälft, trä och mässing
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs_3672a_8da428d370dc590_lg.jpeg
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SKÅP, 1800-tal, björk, tvådelat_3370a_8da42952dd98ce6_lg.jpeg
SKÅP, 1800-tal, björk, tvådelat
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
FÅTÖLJ, barockstil, omkring år 1900_3776a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, barockstil, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SOFFA, Jio Möbler, fyrsits, Howardmodell, 2000-tal_3881a_8da4562c2a0f9f5_lg.jpeg
SOFFA, Jio Möbler, fyrsits, Howardmodell, 2000-tal
Slutpris5 800 SEK
Värdering8 000 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-/1900-tal_3150a_8da4414823b594d_lg.jpeg
SPEGEL MED KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-/1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
BOKHYLLA,1920-/30-tal, björk_3986a_8da43df6b6f602a_lg.jpeg
BOKHYLLA,1920-/30-tal, björk
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal_3166a_8da37f33330c441_lg.jpeg
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KLÄDSKÅP, jugend, mörkbetsad ek_3297a_8da3d8ca2ac364e_lg.jpeg
KLÄDSKÅP, jugend, mörkbetsad ek
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL MALMSTEN, sängbord, Bodafors, 1900-talets andra hälft _3989a_8da44e5d34e308e_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, sängbord, Bodafors, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, toalettbord, "Birgitta", Bodafors, 1961_3990a_8da44033e534b4e_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, toalettbord, "Birgitta", Bodafors, 1961
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
CHIFFONJÉ, sengustaviansk, 1800-tal_3289a_8da39a4f51c1242_lg.jpeg
CHIFFONJÉ, sengustaviansk, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal_3158a_8da37dd260943b9_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
EVA OCH PETER MORITZ, stol, "PS Surrig", IKEA_3991a_8da43d4caee49a1_lg.jpeg
EVA OCH PETER MORITZ, stol, "PS Surrig", IKEA
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark_3230a_8da44e723e2d789_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
FÄLLBORD, omkring år 1900_3329a_8da3f209e5333a6_lg.jpeg
FÄLLBORD, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 1 par, Martela, 2000-tal_4016a_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, Martela, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CHESTERFIELDFÅTÖLJER, 1900-talets andra hälft _4008a_8da441eb0888708_lg.jpeg
CHESTERFIELDFÅTÖLJER, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK