Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
MÅRTEN ANDERSSON, färglitografi, signerad och numrerad 92/385_3917a_8da456b05a0b8e1_lg.jpeg
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad och daterad -80, numrerad 100/250_3944a_8da434195d78200_lg.jpeg
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
IGGE KARLSSON, färglitografi, signerad, numrerad och daterad_3994a_8da43d5c6b47b94_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
EJE ÖBERG, emalj på plåt, signerad och daterad 1969_3611a_8da42855f3e38e9_lg.jpeg
EJE ÖBERG, emalj på plåt, signerad och daterad 1969
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
KAREL APPEL, färglitografi, signerad och numrerad 62/90_3907a_8da44e75c855476_lg.jpeg
KAREL APPEL, färglitografi, signerad och numrerad 62/90
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
MAX BILDE, olja på duk, signerad, daterad à tergo -63_3909a_8da434069abbd23_lg.jpeg
MAX BILDE, olja på duk, signerad, daterad à tergo -63
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
ALBERT SJÖSTRÖM, oljemålning, signerad och daterad 1942_3706a_8da43423ab0145c_lg.jpeg
ALBERT SJÖSTRÖM, oljemålning, signerad och daterad 1942
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
THURE THÖRN, skulptur, patinerad gips, signerad och daterad Thörn -40_3709a_8da456407b03e7b_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ALFRED HEDLUND, olja på duk, signerad och daterad 1927_3712a_8da4341fa77c538_lg.jpeg
ALFRED HEDLUND, olja på duk, signerad och daterad 1927
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad_3717a_8da4340d9374acb_lg.jpeg
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft _3757a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
FOTOGRAFIER, 1 par, 1900-/2000-tal_3904a_8da4341ebcf7718_lg.jpeg
FOTOGRAFIER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SVEN-OLOF EHRÉN, 2 st, färglitografier, signerade och numrerade_3893a_8da43411f349733_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
OLLE LARSSON, olja på duk, signerad_3824a_lg.jpeg
OLLE LARSSON, olja på duk, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1920_3825a_8da4340c8cadff8_lg.jpeg
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1920
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SVEN LIDBERG, färglitografi, signerad och numrerad 238/280_3950a_8da434252c3adaa_lg.jpeg
SVEN LIDBERG, färglitografi, signerad och numrerad 238/280
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
LARS NORRMAN, färglitografi_3906a_8da4341cd8ea62a_lg.jpeg
LARS NORRMAN, färglitografi
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1921_3850a_8da4340e7c4920b_lg.jpeg
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1921
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1921_3867a_8da4340f5e788bc_lg.jpeg
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Jon_3903a_8da43421dae1885_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Jon
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, signerad J Dewasne, numrerad 132/175_3915a_8da4340b1bca132_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad och daterad -80, numrerad 100/250_3943a_8da4341a379c277_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering1 200 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1918_3714a_8da43420acc186b_lg.jpeg
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1918
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE, olja på duk, signerad och daterad 1965, oljemålning_3895a_8da43411110ae1a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
ERNST LINDGREN, olja på pannå, signerad och daterad -43 _3896a_8da434104300d2c_lg.jpeg
ERNST LINDGREN, olja på pannå, signerad och daterad -43
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
EINAR JOLIN, färglitografi, signerad och numrerad 25/360_3945a_8da43412a04ad1f_lg.jpeg
EINAR JOLIN, färglitografi, signerad och numrerad 25/360
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
TOM KRESTESEN, olja på duk, signerad och daterad 60_3910a_8da4341b31d4bee_lg.jpeg
TOM KRESTESEN, olja på duk, signerad och daterad 60
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK