147 SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil

3208a_8da44e772bff0e3_lg.jpeg
  • 3208a_8da44e772bff0e3_lg.jpeg
  • 3208b_8da44e772c58e2c_lg.jpeg
  • 3208c_8da44e772bfea80_lg.jpeg
  • 3208d_8da44e772c14ccd_lg.jpeg

Gråmålat, höjd ca 76, 166x117 cm

Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en serie av möbler och inredningsföremål efter förlagor från svenskt 1700-tal

Konditionsrapport - Märken, en knopp saknas

Utropspris4 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)600 SEK