240 BORDSPENDYL, brons, empire, 1800-talets första hälft

3340a_8da45310f157a21_lg.jpeg
  • 3340a_8da45310f157a21_lg.jpeg
  • 3340c_8da4244673e6932_lg.jpeg
  • 3340c_8da45310f0ffde8_lg.jpeg
  • 3340d_8da42446695f909_lg.jpeg
  • 3340e_8da42446756d506_lg.jpeg

Förgyllt, vitemaljerad urtavla, dekor av figurscen, höjd 40, 24 x 11 cm

Konditionsrapport - Nyckel och pendel finns, något sneda fötter, mindre emaljskada, funktion garanteras ej

Värdering4 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)300 SEK

Ändrade öppettider 26-27, 30-31 dec: Stängt. 28-29 dec: Öppet 11.00 - 15.00