Börjar: 29 apr 2022 17:00Avslutas: 8 maj 2022 16:00

Aprilauktion

Stor helgvisning lör-sön 7-8 maj kl 11-15

Onlineauktionen avslutas sön-ons 8-11 maj

Aprilauktion
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, "Open Minds", vas, glas, Kosta Boda _2273a_8da26f86f4ad88c_lg.jpeg
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, "Open Minds", vas, glas, Kosta Boda
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
NILS LANDBERG, 11 st vinglas, "Prelude", Orrefors_2147a_8da29f7927824fd_lg.jpeg
NILS LANDBERG, 11 st vinglas, "Prelude", Orrefors
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, glas, Kosta, 1980-tal_2187a_8da27548eed8b11_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, glas, Kosta, 1980-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
SERVISGLAS, 34 del, möjligen "Kronoberg" av Elis Bergh för Kosta_2243a_8da29f64edb0fb9_lg.jpeg
SERVISGLAS, 34 del, möjligen "Kronoberg" av Elis Bergh för Kosta
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, glas, Kosta Boda_1661a_8da27550459993e_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, glas, Kosta Boda
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, mfl, 4 del, glas, bla "Open Minds"_2275a_8da26fd9d758da9_lg.jpeg
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, mfl, 4 del, glas, bla "Open Minds"
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st, vaser, glas, "Open Minds", Kosta Boda _2274a_8da26fc08d5872f_lg.jpeg
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st, vaser, glas, "Open Minds", Kosta Boda
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
REMMARE, 12 st, glas, 1900-talets mitt_2335a_8da27564683d23c_lg.jpeg
REMMARE, 12 st, glas, 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Värdering600 SEK
TIMO SARPANEVA, 2 st ljusstakar "Festivo", Iittala_2387a_8da26ebcd3f8f93_lg.jpeg
TIMO SARPANEVA, 2 st ljusstakar "Festivo", Iittala
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
OIVA TOIKKA, figur, glas, Nuutajärvi, Finland
_2350a_8da26edfbf4bba8_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
TAPIO WIRKKALA, vas, "Kalvolan kanto 3241", signerad_2080a_8da275255cdb916_lg.jpeg
TAPIO WIRKKALA, vas, "Kalvolan kanto 3241", signerad
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
VAS OCH SKÅLAR, 3 st, glas, 1900-talets mitt, sannolikt Flygsfors_2394a_8da26ed82379da6_lg.jpeg
VAS OCH SKÅLAR, 3 st, glas, 1900-talets mitt, sannolikt Flygsfors
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
VAS, glas, 1900-talets slut_2424a_8da25e7c9834b27_lg.jpeg
VAS, glas, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, Boda, 1900-talets andra hälft_2068a_8da27548275fa6c_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, Boda, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
VITVINSREMMARE, 11 st, glas, 1900-tal_2553a_8da27cd35f39a43_lg.jpeg
VITVINSREMMARE, 11 st, glas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TIMO SARPANEVA, 5 st ljusstakar, glas, "Festivo", Iittala_2345a_8da26f21f158b5b_lg.jpeg
TIMO SARPANEVA, 5 st ljusstakar, glas, "Festivo", Iittala
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
ERIK HÖGLUND, skulptur, glas och smide_2808a_8da27cfeae3030d_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, skulptur, glas och smide
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, "Hurricane Bronze", Skogsberg & Smart_2829a_8da27cf8751c960_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, "Hurricane Bronze", Skogsberg & Smart
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
KJELL ENGMAN, karaff, glas, "Fenix", Kosta Boda
_2878a_8da2890f29be68b_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, "Hurricane Gold", Skogsberg & Smart_2828a_8da27cf7b2c923b_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, "Hurricane Gold", Skogsberg & Smart
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
VASER, 1 par, glas, 1900-tal_2919a_8da29f5610e89d4_lg.jpeg
VASER, 1 par, glas, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL VALLIEN, flaska, glas, Kosta Boda_2955a_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, flaska, glas, Kosta Boda
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK