Börjar: 29 apr 2022 17:00Avslutas: 8 maj 2022 16:00

Aprilauktion

Stor helgvisning lör-sön 7-8 maj kl 11-15

Onlineauktionen avslutas sön-ons 8-11 maj

Aprilauktion
BOKGÖMMOR, 7 st, omkring år 1900_2789a_8da2826480cdc12_lg.jpeg
BOKGÖMMOR, 7 st, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKE, tenn, sengustaviansk, Petter Höijer Örebro, omkring år 1800_2801a_8da27d0ec64907f_lg.jpeg
LJUSSTAKE, tenn, sengustaviansk, Petter Höijer Örebro, omkring år 1800
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
FISKERULLE, President, "Big water", 2000-tal_2969a_8da28906dcb1acc_lg.jpeg
FISKERULLE, President, "Big water", 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
FÅGELBUR, 1800-/1900-tal, trä _2812a_8da27cf327d5d25_lg.jpeg
FÅGELBUR, 1800-/1900-tal, trä
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
YTTERFODER,, 4 st samt 3 fat, mässing, HAY, "Botanical Family Pot"_2826a_8da27cf5a8ee9d2_lg.jpeg
YTTERFODER,, 4 st samt 3 fat, mässing, HAY, "Botanical Family Pot"
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
ZINKBALJA, 1900-tal_2966a_8da288768b055bb_lg.jpeg
ZINKBALJA, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
STOMME TILL BORDSUR, trä, sannolikt 1900-talets första hälft _2802a_8da27cffd0e9227_lg.jpeg
STOMME TILL BORDSUR, trä, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
STEGE, tidigt 1900-tal_2855a_8da28858878e8be_lg.jpeg
STEGE, tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
MYNTAUTOMAT, 1900-talets första hälft _2857a_8da2955e86a6fcf_lg.jpeg
MYNTAUTOMAT, 1900-talets första hälft
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
BORDSTELEFON, svärtat trä_2873a_8da28909e35a1b0_lg.jpeg
BORDSTELEFON, svärtat trä
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FAT OCH SKÅLAR, 3 del, allmoge, trä, 1800-tal_2863a_8da27d13261a68a_lg.jpeg
FAT OCH SKÅLAR, 3 del, allmoge, trä, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
KNIVAR, 2 st, 1900-tal_2867a_8da27d16069e9a3_lg.jpeg
KNIVAR, 2 st, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
BORDSPENDYL, brons, senempire, 1800-tal_2884a_8da29f3befe7b14_lg.jpeg
BORDSPENDYL, brons, senempire, 1800-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 500 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt, med belysning, mindre modell_2261a_8da2751897168ce_lg.jpeg
JORDGLOB, 1900-talets mitt, med belysning, mindre modell
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ELDSTÄLL, 5 delar, 1900-talets första hälft_2977a_8da2892fe6d1c52_lg.jpeg
ELDSTÄLL, 5 delar, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
KAMEROR, 3 st, Praktica, Agfa och Minolta_2946a_lg.jpeg
KAMEROR, 3 st, Praktica, Agfa och Minolta
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TESERVIS, 17 delar, "Relief" Jens Harald Quistgaard, Kronjyden Nissen/Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft _2246a_8da26fe04c9352d_lg.jpeg
TESERVIS, 17 delar, "Relief" Jens Harald Quistgaard, Kronjyden Nissen/Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
TUNNA, zink, 1900-tal_2965a_8da2887158ae06d_lg.jpeg
TUNNA, zink, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GRÄSKLIPPARE, Jonsered, "Lm 2147"_2972a_8da288bce05854e_lg.jpeg
GRÄSKLIPPARE, Jonsered, "Lm 2147"
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
POTATISKORGAR, 3 st, 1900-tal_2988a_8da2893769409f6_lg.jpeg
POTATISKORGAR, 3 st, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
BRASSKYDD, 1900-tal_2974a_8da2892dce187f0_lg.jpeg
BRASSKYDD, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
NOTSTÄLL, 1900-talets första hälft _2975a_8da289217e5d142_lg.jpeg
NOTSTÄLL, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BLOMLÅDA, gjutjärn, rund form_2777a_8da2947801dc247_lg.jpeg
BLOMLÅDA, gjutjärn, rund form
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
JAKTKNIVAR, 7 st, 1900-/2000-tal_3007a_8da2a0be78da441_lg.jpeg
JAKTKNIVAR, 7 st, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
JORDGLOB, 1900-talets andra hälft_2989a_8da29f516bcf101_lg.jpeg
JORDGLOB, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KNIV, 1900-tal_3006a_8da29eb7535617d_lg.jpeg
KNIV, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
FÖRSTÄRKARE SAMT SKIVSPELARE, Harman Kardon "PM 645" samt Dual "1225"_3009a_8da29fb9ce9c270_lg.jpeg
FÖRSTÄRKARE SAMT SKIVSPELARE, Harman Kardon "PM 645" samt Dual "1225"
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SAMEKNIV, 1900-tal, signerad SU _3004a_8da29eb6f8c71e3_lg.jpeg
SAMEKNIV, 1900-tal, signerad SU
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
KIKARE, Kowa, 1900-tal_3005a_8da29568f72265f_lg.jpeg
KIKARE, Kowa, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
RÄKNESNURRA, Odhner Arithmometer St. Petersburg _3051a_8da29eb856a5967_lg.jpeg
RÄKNESNURRA, Odhner Arithmometer St. Petersburg
Slutpris30 000 SEK
Värdering500 SEK