Börjar: 29 apr 2022 17:00Avslutas: 8 maj 2022 16:00

Aprilauktion

Stor helgvisning lör-sön 7-8 maj kl 11-15

Onlineauktionen avslutas sön-ons 8-11 maj

Aprilauktion
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, Klafreströms Bruk, 1900-talets första hälft_1662a_8da287f071a7ce9_lg.jpeg
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
TABURETT, 1800-talets andra hälft _1656a_8da27d203ceffb7_lg.jpeg
TABURETT, 1800-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering600 SEK
SÄNGBORD, 1900-talets första hälft_1647a_8da27d5780c2636_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Pernilla", Dux, 1900-talets slut_2227a_8da2820a1a14e0d_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Pernilla", Dux, 1900-talets slut
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
SKÅP, sannolikt 1800-talets första hälft_1709a_8da295334a06ab9_lg.jpeg
SKÅP, sannolikt 1800-talets första hälft
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
MARIAN GRABINSKI, bänkar, 1 par, IKEA, 1900-talets andra hälft _2851a_8da288a8b51255c_lg.jpeg
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
JOHAN FORSBERG, golvur, "Urbild", Forsberg Form_1702a_8da2952e7742a37_lg.jpeg
JOHAN FORSBERG, golvur, "Urbild", Forsberg Form
Slutpris8 200 SEK
Värdering4 000 SEK
DAVID ROSÉN, 3 del,  Nordiska Kompaniet, NK, 1900-talets mitt _1708a_8da29531dd0b786_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft _1700a_8da282caf19da9c_lg.jpeg
SOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK
FÅTÖLJ, sannolikt 1800-talets andra hälft_1651a_8da27d2137e6dc2_lg.jpeg
FÅTÖLJ, sannolikt 1800-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
SÄNGBORD, 1900-talets andra hälft_2229a_8da295349f3b6b7_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
IB KOFOD LARSEN, fåtölj, "Kandidaten", 1960-tal_2232a_8da27d1e9092350_lg.jpeg
IB KOFOD LARSEN, fåtölj, "Kandidaten", 1960-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft_2151a_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
PALL, 1900-talets första hälft_2236a_8da288ba0b7eb26_lg.jpeg
PALL, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj "Lamino", Swedese_2231a_8da27d6d1725223_lg.jpeg
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj "Lamino", Swedese
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner_2664a_8da282ccb73f788_lg.jpeg
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner
Slutpris4 200 SEK
Värdering6 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, empirestil, 1900-talets första hälft _3023a_8da29761b487d91_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
YNGVE EKSTRÖM, karmstol, "Arka", 1950/-60-tal_2228a_8da27d651dd5e76_lg.jpeg
YNGVE EKSTRÖM, karmstol, "Arka", 1950/-60-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
FÄLLBORD, "Björnsholm", ur IKEA:s 1700-tals serie_1706a_8da2953074d8bbf_lg.jpeg
FÄLLBORD, "Björnsholm", ur IKEA:s 1700-tals serie
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOL, 1900-/2000-tal_2233a_8da288645d22219_lg.jpeg
KARMSTOL, 1900-/2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK
SPEGELLAMPETT, empire, 1800-talets första hälft _2472a_8da29596d2456c3_lg.jpeg
SPEGELLAMPETT, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-talets andra hälft _2351a_8da275a311ce0d8_lg.jpeg
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
STEGE, trä, 1900-talets första hälft_1649a_8da27d2f9a10daa_lg.jpeg
STEGE, trä, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal_2327a_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft_2238a_8da295363e4aac5_lg.jpeg
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK
CARL MALMSTEN, 7 del, matsalsmöbel, 1900-talets andra hälft_2318a_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, 7 del, matsalsmöbel, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets tredje kvartal_2835a_8da2885d27a6504_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1900-talets tredje kvartal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
ELDSTÄLL, mässing, 1900-talets andra hälft_2334a_8da2759e9e91eef_lg.jpeg
ELDSTÄLL, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
HANS J WEGNER, serveringsvagn, Andreas Tuck, Danmark, 1900-talets mitt_3031a_8da2956a1b04515_lg.jpeg
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 500 SEK
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida_2400a_8da2967b635aebc_lg.jpeg
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
SARA LARSSON, skåp, "Collect 2012", A2 designers, limited edition_2397a_8da29539abed4ff_lg.jpeg
SARA LARSSON, skåp, "Collect 2012", A2 designers, limited edition
Slutpris13 500 SEK
Värdering10 000 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, Physix, Vitra_2854a_8da27d233ff3118_lg.jpeg
ALBERTO MEDA, kontorsstol, Physix, Vitra
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal_2483a_lg.jpeg
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
TOVE & EDVARD KIND LARSEN, soffbord, France & Daverkosen, Danmark, 1960-tal_2347a_8da295382c323ca_lg.jpeg
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 1 par, stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen, 1995_2418a_8da27599e8804f9_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN, 1 par, stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen, 1995
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KOFFERT, omkring år 1900, större modell _2356a_lg.jpeg
KOFFERT, omkring år 1900, större modell
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, modern formgivning, 2000-tal_2364a_lg.jpeg
SOFFBORD, modern formgivning, 2000-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
NORRMANN COPENHAGEN, 1 par, sidobord "Box", 2000-tal_2372a_lg.jpeg
NORRMANN COPENHAGEN, 1 par, sidobord "Box", 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, "Vik", Miljöexpo, 2000-tal_2736b_8da287c033ebef3_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, "Vik", Miljöexpo, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt _2431a_8da2889bbd035e4_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
SOFFA, 1940-/50-tal, svängd form_2380a_lg.jpeg
SOFFA, 1940-/50-tal, svängd form
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
UNO ÅHRÉN, fällstolar 1 par, "Bern", Gemla, 2000-tal_2384a_lg.jpeg
UNO ÅHRÉN, fällstolar 1 par, "Bern", Gemla, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
AXEL LARSSON, "1000 serien", skrivbord, Svenska Möbelfabriken Bodafors, 1930-tal_2417a_8da29639fc7a329_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 1 par karmstolar, Primo/låg, Swedese_2405a_8da275931ccd345_lg.jpeg
YNGVE EKSTRÖM, 1 par karmstolar, Primo/låg, Swedese
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
NORDISKA KOMPANIET, NK, sidobord, 1900-talets första hälft _2453a_8da27d368add4b9_lg.jpeg
NORDISKA KOMPANIET, NK, sidobord, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HEE WELLING, 4 st stolar, "About a chair", HAY_2411a_8da2953f407b21d_lg.jpeg
HEE WELLING, 4 st stolar, "About a chair", HAY
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
CLUBFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft_2410a_8da2759519984f1_lg.jpeg
CLUBFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
BRUNO MATHSSON, 6 st karmstolar, "Mio", 2000-tal_2412a_8da27dae7cb1ff0_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, 6 st karmstolar, "Mio", 2000-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK