Börjar: 29 apr 2022 17:00Avslutas: 8 maj 2022 16:00

Aprilauktion

Stor helgvisning lör-sön 7-8 maj kl 11-15

Onlineauktionen avslutas sön-ons 8-11 maj

Aprilauktion
SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, 1800-talets början_2466a_8da29590b742ace_lg.jpeg
Slutpris2 400 SEK
Värdering6 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England, 1800-/1900-tal_2446a_8da275c718e4167_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ANN-MARIE CRUS, olja på duk, monogramsignerad och daterad -77_2285a_8da1df59d106615_lg.jpeg
ANN-MARIE CRUS, olja på duk, monogramsignerad och daterad -77
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
ERNST LANG, olja på duk, signerad Ernst Lang München_2287a_lg.jpeg
ERNST LANG, olja på duk, signerad Ernst Lang München
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, sannolikt England, olja på duk_2444a_8da275c185a2b7a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, sannolikt England, olja på duk
Slutpris650 SEK
Värdering1 200 SEK
PETER ÖLANDER, olja på duk, signerad och daterad -04_2266a_8da26f9b2b27d24_lg.jpeg
PETER ÖLANDER, olja på duk, signerad och daterad -04
Slutpris1 900 SEK
Värdering300 SEK
OW NILSSON, olja på duk, signerad och daterad 1939_2470a_8da2955e33596ab_lg.jpeg
OW NILSSON, olja på duk, signerad och daterad 1939
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
MAURICE BLANCHARD, blandteknik, signerad _2548a_8da275ca7266ad6_lg.jpeg
MAURICE BLANCHARD, blandteknik, signerad
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, England, 1800-tal, olja på duk_2443a_8da295ad188175f_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, England, 1800-tal, olja på duk
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
JOHN FALCONAR SLATER, England, 1800-tal, olja på pannå_2445a_8da275cc697eeab_lg.jpeg
JOHN FALCONAR SLATER, England, 1800-tal, olja på pannå
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
ELIAS SEHLSTEDT, olja på duk, signerad och otydligt daterad_2464a_8da2956352e186d_lg.jpeg
ELIAS SEHLSTEDT, olja på duk, signerad och otydligt daterad
Slutpris1 800 SEK
Värdering8 000 SEK
FRANS WILHELM ODELMARK, olja på duk, signerad Venedig_2465a_8da29564d2d73bb_lg.jpeg
FRANS WILHELM ODELMARK, olja på duk, signerad Venedig
Slutpris3 400 SEK
Värdering8 000 SEK
LOTTA HAGERMAN, blandteknik, signerad och daterad 2010_2264a_8da26fb91008e62_lg.jpeg
LOTTA HAGERMAN, blandteknik, signerad och daterad 2010
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, signerad John Miller_2498a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, signerad John Miller
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
KNUT EKVALL, olja på duk, signerad_2467a_8da2955ffb32ffb_lg.jpeg
KNUT EKVALL, olja på duk, signerad
Slutpris8 600 SEK
Värdering10 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på pannå_2469a_8da295622ae2355_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på pannå
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad Ingeborg 1914_2582a_8da275bf2f2a74b_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad Ingeborg 1914
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KERSTIN FORSBERG, olja på duk, signerad och daterad 2016_2581a_8da275cd50fdd23_lg.jpeg
KERSTIN FORSBERG, olja på duk, signerad och daterad 2016
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk, otydligt signerad_2583a_8da275c5b58cc39_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, blomsterstilleben, oljemålning _3046a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, blomsterstilleben, oljemålning
Slutpris8 600 SEK
Värdering5 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, kopiemålning, 1900-tal, olja på duk_2666a_8da288f547bf0bd_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, kopiemålning, 1900-tal, olja på duk
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 000 SEK
TOM ARVIDSSON, svit om 11 st, olja på duk, signerade_2680a_8da29f166d630df_lg.jpeg
TOM ARVIDSSON, svit om 11 st, olja på duk, signerade
Slutpris550 SEK
Värdering2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal_2896a_8da2886125a7e51_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
EDVARD WESTMAN, olja på duk, signerad och daterad Kapellskär 1916_2944a_lg.jpeg
EDVARD WESTMAN, olja på duk, signerad och daterad Kapellskär 1916
Slutpris19 500 SEK
Värdering22 000 SEK
PETER ÖLANDER, olja på duk, signerad och daterad -04_2251a_8da1df64c2a21c6_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
SAM UHRDIN, olja på duk, signerad_2518a_lg.jpeg
SAM UHRDIN, olja på duk, signerad
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK