Börjar: 26 mar 2022 10:00Avslutas: 3 apr 2022 16:00

Marsauktion

Marsauktionen är avslutad

Se slutpriser i katalogen nedan

Marsauktion
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st stolar, "A2", Grythyttan_1377a_8da0d7db52f4ae5_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st stolar, "A2", Grythyttan
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 500 SEK
HOUSE DOCTOR, 1 par, rottingfåtöljer, 2000-tal_1368a_8da0d67b283b80a_lg.jpeg
HOUSE DOCTOR, 1 par, rottingfåtöljer, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BARPALLAR, 6 st, Gärsnäs, 2000-tal_1367a_8da0d8d92633f1b_lg.jpeg
BARPALLAR, 6 st, Gärsnäs, 2000-tal
Slutpris11 500 SEK
Värdering500 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets första hälft_1376a_8da05c1713b9786_lg.jpeg
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets första hälft
Slutpris10 500 SEK
Värdering4 000 SEK
SKÅP, Kina, 1900-talets första hälft _1394a_8da0b0955848279_lg.jpeg
SKÅP, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
SIDOBORD, 1950-/60-tal_1360a_8da02998ae959ff_lg.jpeg
SIDOBORD, 1950-/60-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
ANTONIO CITTERIO, 1 par snurrstolar, "Itua", B&B Italia_1371a_8da02a3cc1e1fed_lg.jpeg
ANTONIO CITTERIO, 1 par snurrstolar, "Itua", B&B Italia
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFBORD / SIDOBORD, 3 del, 2000-tal_1373a_8da0de76816ec33_lg.jpeg
SOFFBORD / SIDOBORD, 3 del, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
KORGSTOL, rotting, 1900-talets andra hälft_1359a_8da03350c483d94_lg.jpeg
KORGSTOL, rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ALFREDO HÄBERLI, 4 st stolar,  "Jill", Vitra, samtida _1369a_8da0d8d4b332e17_lg.jpeg
ALFREDO HÄBERLI, 4 st stolar, "Jill", Vitra, samtida
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, omkring år 1900_1351a_8da02a7f5e469ff_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, omkring år 1900
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 500 SEK
FÅTÖLJ, "Kardinal", Ikea, 1960-tal_1353a_8da05c3d0038cce_lg.jpeg
FÅTÖLJ, "Kardinal", Ikea, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
ANTONIO CITTERIO, 1 par snurrstolar, "Itua", B&B Italia_1372a_8da0657395fd19b_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
KONTORSSTOL, Sitland, Italien, 2000-tal_1384a_8da0cb47e2f9373_lg.jpeg
KONTORSSTOL, Sitland, Italien, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob_1366a_8da0e57906cc496_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 4 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
KONSTANTIN GRCIC, pallar, 1 par, Magis, Italien, samtida_1370a_8da0d8e2ae12ed6_lg.jpeg
KONSTANTIN GRCIC, pallar, 1 par, Magis, Italien, samtida
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-tal_1395a_8da05c074c22856_lg.jpeg
TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 SEK
JOEL KARLSSON, soffbord, "Buff", Karl Andersson & Söner_1375a_8da0b099bbae9d5_lg.jpeg
JOEL KARLSSON, soffbord, "Buff", Karl Andersson & Söner
Slutpris250 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn_1846a_8da0de5bf1773e8_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal_1346a_8da0725ce585457_lg.jpeg
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
PETER J LASSEN, Montana, förvaringshurts, 2000-tal_1419a_8da07261a7b430c_lg.jpeg
PETER J LASSEN, Montana, förvaringshurts, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
LEON RANSMEIER, "Revolver", 3 st barstolar, Wrong London, HAY_1416a_8da0d6901885fde_lg.jpeg
LEON RANSMEIER, "Revolver", 3 st barstolar, Wrong London, HAY
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
FÅTÖLJ, rotting och bambu, 1900-talets mitt_1950a_8da0d8be67c2b44_lg.jpeg
FÅTÖLJ, rotting och bambu, 1900-talets mitt
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
BRICKBORD, omkring år 1900_1420a_8da05be54708ab1_lg.jpeg
BRICKBORD, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
JOEL KARLSSON, bord, "Buff", Karl Andersson & Söner_1417a_8da0b136044308c_lg.jpeg
JOEL KARLSSON, bord, "Buff", Karl Andersson & Söner
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
KLAFFBYRÅ, 1800-tal, fanerad med olika träslag_1445a_8da0650768b7d28_lg.jpeg
KLAFFBYRÅ, 1800-tal, fanerad med olika träslag
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LEON RANSMEIER, "Revolver", 4 st barstolar, Wrong London, HAY_1414a_8da08f7f45be067_lg.jpeg
LEON RANSMEIER, "Revolver", 4 st barstolar, Wrong London, HAY
Slutpris1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
NORRMANN COPENHAGEN, 1 par, sidobord "Box", 2000-tal_1423a_8da0b1489fdfdc8_lg.jpeg
NORRMANN COPENHAGEN, 1 par, sidobord "Box", 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
PALLAR, 4 st, "Happy/Stool", Sara Larsson, för A2 Design Studio_1424a_8da02a430b21996_lg.jpeg
PALLAR, 4 st, "Happy/Stool", Sara Larsson, för A2 Design Studio
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
ERIK CHAMBERT, 6 st stolar "Poem", 1950-tal_1422a_8da0e7667564dc2_lg.jpeg
ERIK CHAMBERT, 6 st stolar "Poem", 1950-tal
Slutpris60 000 SEK
Värdering80 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft_1479a_8da0657aa5dfb9e_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
HELLA JONGERIUS, "Polder" soffa, för Vitra, 2000-tal_1491a_8da0e71926a5d8a_lg.jpeg
HELLA JONGERIUS, "Polder" soffa, för Vitra, 2000-tal
Slutpris15 000 SEK
Värdering8 000 SEK
SIDOBORD / SÄNGBORD, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1940-/50-tal_1949a_8da0d685ed01478_lg.jpeg
SIDOBORD / SÄNGBORD, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1940-/50-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
LEON RANSMEIER, "Revolver", 4 st barstolar, Wrong London, HAY_1415a_8da0df05de9c8f3_lg.jpeg
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
PETER J LASSEN, "Montana Cover", skåp/modul, Montana_1492a_8da0b0b67b474fd_lg.jpeg
PETER J LASSEN, "Montana Cover", skåp/modul, Montana
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, bambu och rotting, skiva av råglas_1550a_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, bambu och rotting, skiva av råglas
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
STOLAR, ett par, art déco, 1930-tal_1522a_8da05a77b1c969d_lg.jpeg
STOLAR, ett par, art déco, 1930-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1930-tal_1529a_8da0656349afc73_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1 par, 1930-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
JOSEF FRANK, skrivbord, Firma Svenskt Tenn, modell 2259_1597a_lg.jpeg
JOSEF FRANK, skrivbord, Firma Svenskt Tenn, modell 2259
Slutpris13 500 SEK
Värdering12 000 SEK
SEKRETÄR, gustaviansk stil, sekelskiftet 1900, skiva av kalksten_1559a_lg.jpeg
SEKRETÄR, gustaviansk stil, sekelskiftet 1900, skiva av kalksten
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, soffbord, Nordic Care, samtida_1631a_8da0d8310d078e6_lg.jpeg
BJÖRN DAHLSTRÖM, soffbord, Nordic Care, samtida
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 1 par, senbarock, 1700-tal_1548a_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, senbarock, 1700-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, barpallar, 1 par, "Pirkka", Artek, Finland 2014_1596a_lg.jpeg
ILMARI TAPIOVAARA, barpallar, 1 par, "Pirkka", Artek, Finland 2014
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
MICHAEL CHRISTIANSEN, pall "Rough 1", underrede av borstat stål, sits av svart skinn_1571a_8da06559c75af7c_lg.jpeg
MICHAEL CHRISTIANSEN, pall "Rough 1", underrede av borstat stål, sits av svart skinn
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
SÄNGBORD / SIDOBORD, 1900-talets andra hälft_1994a_8da0d7f6ebd859e_lg.jpeg
SÄNGBORD / SIDOBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, barpallar, 1 par, "Pirkka", Artek, Finland 2014_1632a_8da0d82eec7ddf7_lg.jpeg
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SYBORD, sent 1800-tal_1578a_8da08f8658b4c43_lg.jpeg
SYBORD, sent 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
JOEL KARLSSON, soffbord, "Buff", Karl Andersson & Söner_1633a_8da0b09cb1367d8_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK