Börjar: 19 feb 2022 15:00Avslutas: 28 feb 2022 17:00

Februariauktion

Februariauktionen är avslutad

Se slutpriser i katalogen nedan

Februariauktion
SIGILL, 3 st, bla brons 1900-talets början_602a_8d9f394a0127d7f_lg.jpeg
SIGILL, 3 st, bla brons 1900-talets början
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LEKSAK, plåt, Kooperativa Förbundet, 1900-tal_620a_8d9ec7708dd6eba_lg.jpeg
LEKSAK, plåt, Kooperativa Förbundet, 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering800 SEK
AINAR AXELSSON, 18 del, bestick, "Extreme", GAB_626a_8d9efa827fa9acf_lg.jpeg
AINAR AXELSSON, 18 del, bestick, "Extreme", GAB
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, sannolikt tidigt 1900-tal_638a_8d9efd0e467335d_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy_147a_8d9f2e5da1b9eeb_lg.jpeg
SACCOSÄCK, Fatboy
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy_148a_8d9f2e5cf7fca41_lg.jpeg
SACCOSÄCK, Fatboy
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
VETTAR, 3 st, 2000-tal_720a_8d9efa98b2bfc89_lg.jpeg
VETTAR, 3 st, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
DRAGSPEL, Paolo Soprani, Italien_699a_8d9ea410d71c485_lg.jpeg
DRAGSPEL, Paolo Soprani, Italien
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
VÄGGPENDYL SAMT LAMPETTER, 1 par, 1900-talets mitt_721a_8d9efbe50481fb8_lg.jpeg
VÄGGPENDYL SAMT LAMPETTER, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄLÅDA, Comet, säkerhetständstickor_734a_8d9ec1259279276_lg.jpeg
TRÄLÅDA, Comet, säkerhetständstickor
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, järn, 1800-/1900-tal_706a_8d9efb328f6c5ad_lg.jpeg
ELDHUNDAR, 1 par, järn, 1800-/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
EMALJSKYLTAR, ca 51 st, tidigt 1900-tal_754a_8d9efaa6ff2dfff_lg.jpeg
EMALJSKYLTAR, ca 51 st, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TRAKTÖRPANNOR, 4 st, koppar_747a_8d9f133188b4f20_lg.jpeg
TRAKTÖRPANNOR, 4 st, koppar
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Lalo Treasures, resin och metall_784a_8d9efb364eda198_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, Lalo Treasures, resin och metall
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-/2000-tal_796a_8d9efaab71f8501_lg.jpeg
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKRIN, allmoge, 1800-tal_778a_8d9efbdc1c1c8b1_lg.jpeg
SKRIN, allmoge, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ROLF LIDBERG, skulptur, tomtar_764a_8d9f130cbd5347d_lg.jpeg
ROLF LIDBERG, skulptur, tomtar
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
PIEDESTALER, 1 par, svartmålad metall, 1900-talets första hälft_789a_8d9ea483ed980a6_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SCHACK-/BACKGAMMONSPEL, 1800-/1900-tal_781a_8d9efa9a5f81bc6_lg.jpeg
SCHACK-/BACKGAMMONSPEL, 1800-/1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 000 SEK
SITTPUFFAR, 1 par, 2000-tal_827a_8d9ec08b4ebbc10_lg.jpeg
SITTPUFFAR, 1 par, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-/2000-tal_794a_8d9efb43f193529_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RESVÄSKA, HATTASK OCH NECESSÄR, 1900-talets mitt_813a_8d9f09a008b4867_lg.jpeg
RESVÄSKA, HATTASK OCH NECESSÄR, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BORDSPENDYL, brons, gustaviansk stil, 1900-tal _881a_8d9f2c27296050f_lg.jpeg
BORDSPENDYL, brons, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
BORDSLAMPA, brons, senempire, 1800-talets mitt_865a_8d9f539783e1e1c_lg.jpeg
BORDSLAMPA, brons, senempire, 1800-talets mitt
Slutpris3 500 SEK
Värdering4 500 SEK
_812a_8d9f3a80bf52e04_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
EMALJSKYLTAR, 7 st, tidigt 1900-tal_896a_8d9ec75ca72f88e_lg.jpeg
EMALJSKYLTAR, 7 st, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GITARR, akustisk, Lucky 7_928a_8d9efd1e94b74c3_lg.jpeg
GITARR, akustisk, Lucky 7
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
GOLVSTAFFLI, 1900-/2000-tal_992a_8d9ec72547f3b18_lg.jpeg
GOLVSTAFFLI, 1900-/2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
ULLKORG, Gotland, 1900-talets andra hälft_990a_8d9ec14ba3b458a_lg.jpeg
ULLKORG, Gotland, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal_993a_8d9ec1563f88d5b_lg.jpeg
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt_1027a_8d9efab3716ccb4_lg.jpeg
JORDGLOB, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1900-talets första hälft _1062a_8d9f094f99eecb9_lg.jpeg
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOP, 2 st, tenn, 1800-talets mitt _1051a_8d9f53dfee6f3d6_lg.jpeg
STOP, 2 st, tenn, 1800-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TAVLOR, 1 par, 1800-tal, akvarell och montage av fjädrar_1073a_8d9f13e7b912db8_lg.jpeg
TAVLOR, 1 par, 1800-tal, akvarell och montage av fjädrar
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
GRÖTSKÅL, tenn, 1847_1053a_8d9f0944ff71430_lg.jpeg
GRÖTSKÅL, tenn, 1847
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
TALLRIKAR, 4 st, tenn, 1700-/1800-tal_1052a_8d9f08d85ff5f8b_lg.jpeg
TALLRIKAR, 4 st, tenn, 1700-/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
TRÄLÅDA, Vin & Sprit AB, 1900-tal_1111a_8d9f1f12856adf7_lg.jpeg
TRÄLÅDA, Vin & Sprit AB, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
TRÄLÅDA, Vin & Sprit AB, 1900-tal_1110a_8d9f1f15a9e0ea6_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
MODELLFARTYG, 1900-tal_1121a_8d9f185c6a10fde_lg.jpeg
MODELLFARTYG, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft_1108a_8d9efcfa4640ee8_lg.jpeg
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
MODELLSKEPP, 1900-tal_1118a_8d9f18612147f78_lg.jpeg
MODELLSKEPP, 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
MODELLSKEPP, 1900-tal_1119a_8d9f18655093e34_lg.jpeg
MODELLSKEPP, 1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
SÄCKPIPA, Skottland 1900-tal_1130a_8d9efd278ea3476_lg.jpeg
SÄCKPIPA, Skottland 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
ELDSTÄLL, 3 delar, 1900-talets andra hälft, smide_1217a_lg.jpeg
ELDSTÄLL, 3 delar, 1900-talets andra hälft, smide
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIGUR, med belysning, plast, 1900-tal, michelingubbe_1277a_8d9f2f05726f209_lg.jpeg
FIGUR, med belysning, plast, 1900-tal, michelingubbe
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy_1262a_lg.jpeg
SACCOSÄCK, Fatboy
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-/2000-tal_1293a_8d9f15379b759fc_lg.jpeg
HERRBETJÄNT, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
RESEKOFFERT, 1900-talets första hälft_1325b_8d9f2b87ffdb3bc_lg.jpeg
RESEKOFFERT, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK