Börjar: 19 feb 2022 15:00Avslutas: 28 feb 2022 17:00

Februariauktion

Februariauktionen är avslutad

Se slutpriser i katalogen nedan

Februariauktion
ARMBANDSUR, 2 st, Certina "DS" samt Seiko, 1900-talets andra hälft_678a_8d9ec751c76a393_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 2 st, Certina "DS" samt Seiko, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGPENDYL SAMT LAMPETTER, 1 par, 1900-talets mitt_721a_8d9efbe50481fb8_lg.jpeg
VÄGGPENDYL SAMT LAMPETTER, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSPENDYL, brons, gustaviansk stil, 1900-tal _881a_8d9f2c27296050f_lg.jpeg
BORDSPENDYL, brons, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
DAMARMBANDSUR, art déco, 1900-talets första hälft, silver, med turmaliner och markasiter _951a_8d9f07a75e2e546_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, art déco, 1900-talets första hälft, silver, med turmaliner och markasiter
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
OMEGA CONSTELLATION, "Pie-pan", 18k guld, herrarmbandsur, total vikt ca 80 g_1022a_8d9f39338fa5b06_lg.jpeg
OMEGA CONSTELLATION, "Pie-pan", 18k guld, herrarmbandsur, total vikt ca 80 g
Slutpris46 000 SEK
Värdering25 000 SEK
FICKUR, 4 st, bl a Zenith_1013a_8d9f12a27a6d184_lg.jpeg
FICKUR, 4 st, bl a Zenith
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, silver, sk spindelur _1004a_8d9f398f6d8dde5_lg.jpeg
FICKUR, silver, sk spindelur
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BORDSUR, trä, 1900-talets första hälft_1055a_8d9f09546b01c21_lg.jpeg
BORDSUR, trä, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
FICKUR, 14k guld, Zenith, tot vikt ca 78 g_1008b_8d9ef9d28158e8a_lg.jpeg
FICKUR, 14k guld, Zenith, tot vikt ca 78 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 500 SEK
HERRARMBANDSUR, Astin, chronograf, omkring 1900-talets mitt_1010a_8d9efa0621a90cd_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, Astin, chronograf, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
FICKUR, 14k guld_1025a_8d9f393bed1a002_lg.jpeg
FICKUR, 14k guld
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
FICKUR, 14k guld, tot vikt ca 74 g_1009a_8d9ef9d62f6dfa0_lg.jpeg
FICKUR, 14k guld, tot vikt ca 74 g
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 500 SEK
VÄGGPENDYL, brons, 1900-talets början_1054a_8d9f53f47029c47_lg.jpeg
VÄGGPENDYL, brons, 1900-talets början
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
VÄGGUR, jugend, 1900-talets första hälft _1074a_8d9f2b2590ca5c1_lg.jpeg
VÄGGUR, jugend, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
HERRARMBANDSUR, Citizen, 1900-talets andra hälft_1011a_8d9ef9d97b40f11_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, Citizen, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ARMBANDSUR, Triwa, "Sort of black chrono", design art fashion Rasmus Storm_1148a_8d9f14dec75acc7_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Triwa, "Sort of black chrono", design art fashion Rasmus Storm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MICHAEL KORS, armbandsur, dam_1150a_8d9f14cfd413d08_lg.jpeg
MICHAEL KORS, armbandsur, dam
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
HERRARMBANDSUR, Nivaflex, 1900-talets andra hälft_1283a_8d9f14b32d52c9d_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, Nivaflex, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
TORY BURCH, damarmbandsur, quartz_1318a_8d9f2bada50e64c_lg.jpeg
TORY BURCH, damarmbandsur, quartz
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK