Börjar: 19 feb 2022 15:00Avslutas: 28 feb 2022 17:00

Februariauktion

Februariauktionen är avslutad

Se slutpriser i katalogen nedan

Februariauktion
Avslutad
KOPP MED FAT, porslin, Meissen, 1900-tal_612a_8d9efa756314fb9_lg.jpeg
KOPP MED FAT, porslin, Meissen, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
FAT, porslin, Meissen, 1900-tal_611a_8d9efa7360421d4_lg.jpeg
FAT, porslin, Meissen, 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 500 SEK
Avslutad
KAFFESERVIS, 12 del, porslin, "Jasmin", Gustavsberg_629a_8d9f129473c57e7_lg.jpeg
KAFFESERVIS, 12 del, porslin, "Jasmin", Gustavsberg
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
VASER, 1 par, keramik, Rörstrand, "Nang-King", omkring år 1900_673a_8d9efa0a9fe6ed3_lg.jpeg
VASER, 1 par, keramik, Rörstrand, "Nang-King", omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
LISA LARSON, 3 st, stengods, ljusstakar_762a_8d9f0b81f5b5f7b_lg.jpeg
LISA LARSON, 3 st, stengods, ljusstakar
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
LISA LARSON, 3 st ljusstakar, stengods, Gustavsberg _763a_8d9f12ab4df5f6e_lg.jpeg
LISA LARSON, 3 st ljusstakar, stengods, Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
YTTERFODER, porslin, 1900-tal_771a_8d9efb408159279_lg.jpeg
YTTERFODER, porslin, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
SKÅL PÅ FOT, porslin, 1900-tal, Tyskland_770a_8d9f5391b9cb8cc_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, porslin, 1900-tal, Tyskland
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
CRÈMEKOPPAR, 7 st, porslin, bla 1700-talsmodeller_791a_8d9f5396857ede8_lg.jpeg
CRÈMEKOPPAR, 7 st, porslin, bla 1700-talsmodeller
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
GUNNAR NYLUND och CARL-HARRY STÅLHANE, 2 st, stengods, Rörstrand_807a_8d9f148f7d78570_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND och CARL-HARRY STÅLHANE, 2 st, stengods, Rörstrand
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
DJUPA TALLRIKAR, 10 st, porslin, Marimekko, Oiva, "Siirtolapuutarha"_792a_8d9efa9226b3dea_lg.jpeg
DJUPA TALLRIKAR, 10 st, porslin, Marimekko, Oiva, "Siirtolapuutarha"
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand_805a_8d9f14999c97085_lg.jpeg
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand_808a_8d9f14a13a41920_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
LISA LARSON, "Gunnar Sträng", sparbössa, Gustavsberg_925a_8d9f12d0c1cebf4_lg.jpeg
LISA LARSON, "Gunnar Sträng", sparbössa, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_893a_8d9f38e301860a5_lg.jpeg
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Avslutad
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_894a_8d9f2224ae3c2f9_lg.jpeg
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
LISA LARSON, figur, "Lotta", Gustavsberg_929a_8d9f53f041b652b_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, "Lotta", Gustavsberg
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
Avslutad
LISA LARSON, figur, "Lejon", Gustavsberg_930a_8d9f12dc09d6b02_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, "Lejon", Gustavsberg
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg_933a_8d9f12e06e34cfd_lg.jpeg
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg
Slutpris900 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
SERVISPORSLIN, 15 delar, Teichert, Meissen, 1900-talets första hälft_976a_8d9f53b7da01b2e_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 15 delar, Teichert, Meissen, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 500 SEK
Avslutad
ROYAL COPENHAGEN, skål, porslin, Musselmalet_1001a_8d9f53b9b0ea63d_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, skål, porslin, Musselmalet
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand_999a_8d9f149626b696e_lg.jpeg
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
VAS, porslin, Kina, 1900-tal_1306a_8d9f22e435f0738_lg.jpeg
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
KRUS, stengods, Rörstrand, 1900-talets början _1003a_8d9f53c0feece40_lg.jpeg
KRUS, stengods, Rörstrand, 1900-talets början
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
LÖKGÖMMA, keramik, 1900-talets mitt_1007a_8d9f53c506e362c_lg.jpeg
LÖKGÖMMA, keramik, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal_1048a_8d9f2b95d345971_lg.jpeg
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
SKÅLFAT, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal_1050a_8d9f2f764932f4e_lg.jpeg
SKÅLFAT, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
FISKSERVIS, 5 del, porslin, "Fish", Johnson Bros_1076a_8d9f53eade803ce_lg.jpeg
FISKSERVIS, 5 del, porslin, "Fish", Johnson Bros
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
GOLVURNA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_1305a_8d9f53ee0dbe71b_lg.jpeg
GOLVURNA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-talets första hälft_1317a_8d9f38f007bf064_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
Kontakt

Olséns Auktioner

Linnégatan 21

602 23 Norrköping 

011 - 470 92 00

info@olsensauktioner.se

Öppettider

Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
Ändrade öppettider: 6-7/6 STÄNGT

Följ oss

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.