Börjar: 5 jan 2022 13:41Avslutas: 24 jan 2022 17:00

Januariauktion

Januariauktionen är avslutad

Se slutpriser i katalogen nedan

Januariauktion
SERVERINGSVAGN, mässing, 1900-talets andra hälft, skivor av glas_7a_8d9bbc57c883950_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, mässing, 1900-talets andra hälft, skivor av glas
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 SEK
SOFFBORD, "Tema", Hans Andersson, Karl Andersson & Söner, 1900-/2000-tal_8a_8d9d065c0cc21ff_lg.jpeg
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 800 SEK
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo, Värnamo_11a_8d9b98a7f53bca4_lg.jpeg
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo, Värnamo
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
SOFFA, Søren Lund, Danmark, 2000-tal_12a_8d9d114284b29e2_lg.jpeg
SOFFA, Søren Lund, Danmark, 2000-tal
Slutpris11 000 SEK
Värdering6 000 SEK
SOFFA, Søren Lund, Danmark, 2000-tal_13a_8d9d1145dc24b9e_lg.jpeg
Slutpris10 000 SEK
Värdering6 000 SEK
BOKHYLLA, 1940-tal, fanerad med mahogny_17a_8d9bbd97c0fbd20_lg.jpeg
BOKHYLLA, 1940-tal, fanerad med mahogny
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
KORGSTOL, "Pil", Bengt Ruda, för Ikea, 1960-tal_19a_8d9ba5f0a2205e4_lg.jpeg
KORGSTOL, "Pil", Bengt Ruda, för Ikea, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, fanerad med valnöt_20a_8d9bbe14513380b_lg.jpeg
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, fanerad med valnöt
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
PINNSTOLAR, 4 st, snarlika, 1900-talets första hälft_21a_8d9c077bc5658a4_lg.jpeg
PINNSTOLAR, 4 st, snarlika, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
BRUNO MATHSSON, sideboard "MI806", masurbjörk, skjutdörrar_15a_8d9ba56de0b7da8_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, sideboard "MI806", masurbjörk, skjutdörrar
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 500 SEK
JOSEF FRANK, fåtölj, "568", Firma Svenskt Tenn_5a_8d9caa53a30f644_lg.jpeg
JOSEF FRANK, fåtölj, "568", Firma Svenskt Tenn
Slutpris10 600 SEK
Värdering8 000 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal, gråmålad_24a_8d9bbcb200dfd21_lg.jpeg
PIEDESTAL, 1900-tal, gråmålad
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
PIET HEIN & BRUNO MATHSSON, bord, "Superellips", skiva fanerad med masurbjörk_36a_8d9cfb33b3b967e_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
JOSEF FRANK, fåtölj, "568", Firma Svenskt Tenn_10a_8d9caa4adc40c8b_lg.jpeg
Slutpris12 100 SEK
Värdering8 000 SEK
STOL, allmoge, 1700-/1800-tal_26a_8d9bbca6b6cd65a_lg.jpeg
STOL, allmoge, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KOLONNSKÅP, sent 1800-/tidigt 1900-tal_38a_8d9bbe3f02d4f25_lg.jpeg
KOLONNSKÅP, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, "Alexandra", Fogia, 2000-tal_40a_8d9cfb4f08984f7_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, "Alexandra", Fogia, 2000-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
SOFFBORD, 1 par, 2000-tal, skivor med rotfanér_41a_8d9d03519ef30b6_lg.jpeg
SOFFBORD, 1 par, 2000-tal, skivor med rotfanér
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, "Alexandra", Fogia, 2000-tal_39a_8d9cfb4b2445209_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
JOSEF FRANK, sideboard, "1015", Firma Svenskt Tenn_2a_8d9b8b3e609f6b5_lg.jpeg
JOSEF FRANK, sideboard, "1015", Firma Svenskt Tenn
Slutpris19 500 SEK
Värdering25 000 SEK
SOFFBORD, 2000-tal, skiva med rotfanér_42a_8d9c52e63070230_lg.jpeg
SOFFBORD, 2000-tal, skiva med rotfanér
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
SAMI KALLIO, 4 st, stolar, "Y5", Hans K, svartbetsad alm_44a_8d9cf7b4da7172a_lg.jpeg
SAMI KALLIO, 4 st, stolar, "Y5", Hans K, svartbetsad alm
Slutpris7 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SKRIVBORD, England, sent 1900-tal, större modell_43a_8d9c5428e0d793b_lg.jpeg
SKRIVBORD, England, sent 1900-tal, större modell
Slutpris4 800 SEK
Värdering2 000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, "1020", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft_16a_8d9ba5c39ffc6be_lg.jpeg
JOSEF FRANK, soffbord, "1020", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
STOL, 1800-talets andra hälft_35a_8d9bbd6f0c083d7_lg.jpeg
STOL, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SAMI KALLIO, 4 st, barstolar, "Y5", Hans K,  svartbetsad alm_45b_8d9c07ee78338fd_lg.jpeg
SAMI KALLIO, 4 st, barstolar, "Y5", Hans K, svartbetsad alm
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", Mathsson International_63a_8d9c3a1abc0f7fa_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", Mathsson International
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
TABURETT, Louis XVI-stil, 1900-talets andra hälft_68a_8d9bbd85a308dee_lg.jpeg
TABURETT, Louis XVI-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
JOSEF FRANK, soffa, modell 678, för Firma Svenskt Tenn, 1900-talets senare del_53b_8d9c476db0baef4_lg.jpeg
JOSEF FRANK, soffa, modell 678, för Firma Svenskt Tenn, 1900-talets senare del
Slutpris13 500 SEK
Värdering10 000 SEK
PALL/SIDOBORD, svartlackerad metall, 2000-tal_64a_8d9bbc90f49b4a4_lg.jpeg
PALL/SIDOBORD, svartlackerad metall, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BANKETT, 1800-talets mitt, björk_67a_8d9bbc67b00d8b1_lg.jpeg
BANKETT, 1800-talets mitt, björk
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOL, Thonetstil, tidigt 1900-tal_69a_8d9bbd8d2a3aa59_lg.jpeg
KARMSTOL, Thonetstil, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1950-/60-tal, teak, Fartstrup, Danmark_65a_8d9bbdcd4c889e4_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, 1950-/60-tal, teak, Fartstrup, Danmark
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
SYBORD, Karl Johanstil, 1900-tal, med rotfanér_73a_8d9bbd9efa01569_lg.jpeg
SYBORD, Karl Johanstil, 1900-tal, med rotfanér
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
TABURETT, 1800-talets första hälft, fanerad med mahogny_74a_8d9bbd5fd7e7e17_lg.jpeg
TABURETT, 1800-talets första hälft, fanerad med mahogny
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
SERVERINGSVAGN, 1950-/60-tal, teak_76a_8d9c0762e230049_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1950-/60-tal, teak
Slutpris2 200 SEK
Värdering600 SEK
BARNSTOL/FRISÖRSTOL, 1900-talets första hälft, snurrbar_77a_8d9bbcc2402df35_lg.jpeg
BARNSTOL/FRISÖRSTOL, 1900-talets första hälft, snurrbar
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, 1900-talets första hälft_80a_8d9c076bf93eb0a_lg.jpeg
SIDOBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, 1960-tal, vitlackerad, beslag av mässing_81a_8d9c079d3d37fdf_lg.jpeg
BYRÅ, 1960-tal, vitlackerad, beslag av mässing
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
HÖRNSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets mitt_82a_8d9caa44e3d093b_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SEKRETÄR, 1900-talets första hälft, bonad björk_85a_8d9caa9805a39f8_lg.jpeg
SEKRETÄR, 1900-talets första hälft, bonad björk
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATGRUPP, 5 del, gustaviansk stil, 1900-tal_86a_8d9cec41c649c7a_lg.jpeg
MATGRUPP, 5 del, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
NISSEN & GEHL, sideboard "AK 2730", Naver Collection, Danmark_48a_8d9cfb70e29628a_lg.jpeg
NISSEN & GEHL, sideboard "AK 2730", Naver Collection, Danmark
Slutpris22 000 SEK
Värdering15 000 SEK
HANS JOHANSSON, soffbord, "Tema", Karl Andersson & Söner_103a_8d9bbc6e802c84c_lg.jpeg
HANS JOHANSSON, soffbord, "Tema", Karl Andersson & Söner
Slutpris4 400 SEK
Värdering1 800 SEK
JONAS BOHLIN, stol, "Vilda 3", Gemla_101a_8d9ba57db4dbdc4_lg.jpeg
JONAS BOHLIN, stol, "Vilda 3", Gemla
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1930-tal, björk, kromade detaljer_114a_8d9c0785ce102c4_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1930-tal, björk, kromade detaljer
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
SKRIVSTOL, 1900-tal_96a_8d9caa3f307a7f8_lg.jpeg
SKRIVSTOL, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
BARBORD, 1930-/40-tal, fanerat med bonad björk_97a_8d9c07306bdafbd_lg.jpeg
BARBORD, 1930-/40-tal, fanerat med bonad björk
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK