Börjar: 28 nov 2025 16:00Avslutas: 11 dec 2025 18:00
En samlares textila skatter
- Vintage & FashionRensa filter

FOLKDRÄKT, 6 del, dam, 1800-/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK

DRÄKTVÄSKA, till folkdräkt, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Värdering700 SEK

HÄTTA, Dala-Floda, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK

SKEDEVIDRÄKT, dam, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 400 SEK

TILLBEHÖR TILL FOLKDRÄKT, 6 st, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK

FOLKDRÄKT, 3 del, dam, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK

SJAL, till folkdräkt, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK

Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK

HÄTTOR, 3 st, till Folkdräkt, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK

FÖRKLÄDE, till folkdräkt, skinn, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK

FOLKDRÄKT, 3 del, herr, 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering800 SEK

SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK

FOLKDRÄKT, 4 del, dam, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK

KIMONO, siden, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK

KIMONO, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK

SARI, siden, Uttams, Indien, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK

SARI, siden, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

SAMLING KANTBAND, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK

SAMLING ACESSOARER, textil, 1900-talets först hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK

VÄSKA OCH SKÄRP, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK

KLÄNNING, siden, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK

KLÄNNING, sidenbrokad, Mea Stockholm, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK

KLÄNNING, siden, omkring år 1900
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK