Börjar: 21 nov 2025 16:00Avslutas: 7 dec 2025 18:00

Selected items / dec 2025

VAS, silver, rokokostil, CG Hallberg, Stockholm 1934
Slutpris5 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
HENRIK NOURIN (verksam 1730-1774), bägare, silver, Norrköping 1739
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
DOSA, emaljarbete, rokoko, 1700-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris16 500 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
EDVIN OLLERS, vas, tenn, S&O Schreuder & Olsson, årsstämpel 1950
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
LYKTA, mässing och glas, 1700-tal
Slutpris15 000 SEK
Värdering4 000 SEK
BROR FORSLUND (1902-1982), skulptur, snidat trä, signerad
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
DEKORELEMENT, skuret och bronserat trä, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
POSITIV, Harmonipan, Wener Baus, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
ERIC HEDLAND (1885-1958), skulptur, gips, signerad
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, sannolikt omkring år 1900
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
UNO VALLMAN, stor samling utställningsaffischer, samtliga "Uno Vallman Galerie du Passeur, 90 rue du bac Paris 1-20.4 1965"
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK