Börjar: 21 nov 2025 16:00Avslutas: 7 dec 2025 18:00
Selected items / dec 2025
- Selected itemsRensa filter

POSITIV, Harmonipan, Wener Baus, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK

ORIENTMATTA, Kashmar, old, signerad, ca 400 x 295 cm
Slutpris8 600 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

ERIC HEDLAND (1885-1958), skulptur, gips, signerad
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK

INGEGERD SILOW, rölakan, monogramsignerad, ca 170 x 230 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK

CARL ERIC BJÖRKEGREN (1920-1994), olja på duk, signerad och daterad 1974
Slutpris4 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

ARMBAND, 18k guld, Stockholm 1965
Slutpris34 000 SEK
Värdering32 000 - 36 000 SEK

RING, 18k vitguld, med gammalslipade diamanter tot ca 0.63 ct, sk syskonring
Slutpris3 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 del, silver, tot vikt ca 1 250 g
Slutpris14 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK

Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK

TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, sannolikt omkring år 1900
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK

UNO VALLMAN, 5 del, matgrupp med måleri av Uno Vallman, tillskrivet, 1930-/40-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK

UNO VALLMAN (1913 - 2004), samling teckningar, skisser och akvarell, bla signerade
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK

UNO VALLMAN, stor samling utställningsaffischer, samtliga "Uno Vallman Galerie du Passeur, 90 rue du bac Paris 1-20.4 1965"
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK

JEAN-ANTONIE LÉPINE (1720-1814), fickur, 18 k guld, Frankrike, Paris
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

RING, 18k guld, med citrin och diamanter
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK

UNO VALLMAN (1913 - 2004), olja på papper, osignerad
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK

CERTINA, armbandsur, 14k guld, tot vikt ca 31 g
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK

CLARA HALLENCREUTZ (född 1985), c-print, signerad
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK

CLARA HALLENCREUTZ (född 1985), fotografi, signerad
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK