Börjar: 21 nov 2025 16:00Avslutas: 7 dec 2025 18:00
Selected items / dec 2025
Kortast tid kvar
- Det dukade bordetRensa filter

VAS, silver, rokokostil, CG Hallberg, Stockholm 1934
Slutpris5 200 SEK
Värdering3 000 SEK

TAGE BJÖRKLUND, kaffekanna samt sockerskål, silver, Strängnäs 1953
Slutpris14 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK

BESTICK, 162 del, silver, modell Gammal Svensk, GAB och CG Hallberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris36 000 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK

BESTICK, 54 del, silver, "Gammal Fransk", AGD, GABF och CG Hallberg, 1900-talets första hälft
Slutpris30 000 SEK
Värdering16 000 - 18 000 SEK

HENRIK NOURIN (verksam 1730-1774), bägare, silver, Norrköping 1739
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK

STIG LINDBERG, 5 st kaffekoppar med fat, benporslin, "Betula", Gustavsberg, 1950-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

JACOB ÄNGMAN, 67 delar, bestick, silver, "Rosenholm", GAB, 1900-tal
Slutpris16 500 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1960
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA OCH BRICKA, silver, CG Hallberg, 1954
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK

SKÅL PÅ FOT, silver, GAB, Stockholm, 1935
Slutpris6 800 SEK
Värdering4 000 SEK

BORGILA, vas, silver, Stockholm 1949
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK

SKÅLAR OCH FAT, 7 del, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK

TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK

MATSERVIS, 70 del, Charles Ahrenfeldt, Limoges, Frankrike, 1900-talets första hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK

SÅSKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK

SÅSKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK

BÄGARE, silver, GAB, år 1947, total vikt ca 220 gram
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK

VAS, silver, CG Hallberg, Stockholm 1954
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK

HILMA PERSSON-HJELM, 1 par ljusstakar, flintgods, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Sèvres, Louis Philippe, märkt med kungligt monogram, Chateau de Tuileries, Frankrike 1844
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 del, silver, tot vikt ca 1 250 g
Slutpris14 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK

ARNOLD KROG, mockakanna, ”Musselmalet”, helblond, porslin, nr 1030, Royal Copenhagen, Danmark
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK

Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi 15.00
Röda dagar STÄNGT
© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.



