Börjar: 21 nov 2025 16:00Avslutas: 7 dec 2025 18:00
Selected items / dec 2025
- GuldRensa filter

PIERRE BALMAIN, damarmbandsur, 18k guld, med diamanter
Slutpris36 000 SEK
Värdering32 000 - 36 000 SEK

BROSCHNÅL, 18k guld, svenska stämplar Sig P, Stockholm 1955, vikt ca 5,8 g
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK

RING, 18k vitguld, med diamanter och safirer, otydliga svenska stämplar 1929
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK

BROSCH, 23k guld och platina, med 22 diamanter, sannolikt omkring år 1900
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK

ARMBAND, 18k guld, LL&C, Stockholm 1894, vikt ca 64 g
Slutpris52 000 SEK
Värdering45 000 - 50 000 SEK

FICKUR, 14k guld, 1900-talets första hälft
Slutpris12 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK

PÄRLCOLLIER, orientpärlor, lås av 18k guld med diamanter, Petterssons Eftr Juvelerar, Stockholm 1938
Slutpris6 000 SEK
Värdering1 500 SEK

Slutpris9 200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK

KLOCKKEDJA, 18k guld, 1800-/1900-tal
Slutpris10 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK

ARMBAND, 18k guld, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK

CERTINA, damarmbandsur, 18k vitguld, tot vikt ca 18,5 g
Slutpris11 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK

ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar 1972
Slutpris36 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK

COLLIER, 18k guld, vikt ca 13,6 g
Slutpris10 500 SEK
Värdering11 000 - 13 000 SEK

RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.60 ct
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK

RING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, MGAB 1976
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK

ARMBAND, 18k guld, Stockholm 1965
Slutpris34 000 SEK
Värdering32 000 - 36 000 SEK

RING, 18k vitguld, med gammalslipade diamanter tot ca 0.63 ct, sk syskonring
Slutpris3 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK

RING, 18k guld, med citrin och diamanter
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK

CERTINA, armbandsur, 14k guld, tot vikt ca 31 g
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK