Börjar: 21 nov 2025 16:00Avslutas: 7 dec 2025 18:00

Selected items / dec 2025

KARMSTOL, gustaviansk, 1700-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, 1800-talets andra hälft
Slutpris6 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 1 par, fåtöljer, "Lamino", Swedese, år 2014
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
 ERIK WÖRTZ, sideboard, "Ladoga", IKEA, 1960-/70-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Oscar", OH Sjögren, inköpt 2021
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Slutpris15 000 SEK
Värdering22 000 - 25 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Slutpris7 400 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Slutpris6 800 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÅGSOFFA, 1700-/1800-tal
TRÅGSOFFA, 1700-/1800-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
STOLAR, 1 par, 1700-tal
STOLAR, 1 par, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1700-/1800-tal, märkta AAS
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, slagbord, "Maria Flap", Firma Karl Mathsson, år 1967
Slutpris8 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Slutpris7 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Slutpris18 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK