Börjar: 21 nov 2025 16:00Avslutas: 7 dec 2025 18:00

Selected items / dec 2025

PER KRAFT D.Y. (1777-1863), hans krets, Carl XIV Johan, olja på uppfodrad duk
Slutpris25 000 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1 par parmålningar, olja på duk, 1700-tal
Slutpris12 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
TOR BJURSTRÖM (1888–1966), olja på pannå, signerad
Slutpris10 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
TOR BJURSTRÖM (1888–1966), olja på duk, signerad
Slutpris3 600 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008), olja på duk, signerad
Slutpris50 000 SEK
Värdering60 000 - 70 000 SEK
PELLE ÅBERG (1909-1964), olja på pannå, signerad
Slutpris2 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
AXEL LINDMAN (1848-1930), olja på duk, signerad
Slutpris8 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris4 600 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
BO BESKOW (1906-1989), olja på duk, signerad
Slutpris3 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
PETER GODWIN (Australien, född 1953), tempera på pannå, signerad och daterad 2016 à tergo
Slutpris1 700 SEK
Värdering4 000 SEK
ALFRED WAHLBERG (1834-1906), olja på duk, signerad och daterad 63
Slutpris24 000 SEK
Värdering50 000 - 60 000 SEK
GÉRARD THOMAS, hans krets, flamländsk skola, 1600-/1700-tal
Slutpris8 200 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
CARL ERIC BJÖRKEGREN (1920-1994), olja på duk, signerad och daterad 1974
Slutpris4 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
UNO VALLMAN (1913 - 2004), samling teckningar, skisser och akvarell, bla signerade
Slutpris350 SEK
Värdering1 000 SEK
UNO VALLMAN (1913 - 2004), olja på papper, osignerad
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK