Börjar: 21 nov 2025 16:00Avslutas: 7 dec 2025 18:00
Selected items / dec 2025
- KeramikRensa filter

ASSIETTER, 3 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK

STIG LINDBERG, 5 st kaffekoppar med fat, benporslin, "Betula", Gustavsberg, 1950-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK

HERTHA BENGTSON, kopp med fat, porslin, "Fructus", Rörstrand
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 500 SEK

STIG LINDBERG, 4 del, porslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK

SKÅLAR OCH FAT, 7 del, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK

BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK

TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK

VASER, 1 par, porslin, Kina, med Kangxis märkning, 1800-tal eller äldre
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK

SÅSKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK

Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK

HILMA PERSSON-HJELM, 1 par ljusstakar, flintgods, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK

Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK

Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK