RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
GUNNAR ASPLUND, vägglampa, ASEA Skandia, 1900-talets mitt
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Slutpris3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK