Börjar: 24 apr 2024 14:25Avslutas: 12 maj 2024 17:00
Vårens utvalda
Kortast tid kvar
- BelysningRensa filter
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Slutpris3 200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
HARALD NOTINI (1879-1959), bordslampa, mässing, modell "15542", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, 1940-/50-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
VÄGGLYKTOR, 1 par, järn och glas, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
GUNNAR ASPLUND, vägglampa, ASEA Skandia, 1900-talets mitt
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 500 SEK
PIERRE FORSELL, bordslampa, mässing, Skultuna, 1900-talets andra hälft
Slutpris11 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, bordslampa, "Birdie Grande", Foscarini, Italien, nutida
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
ALF SVENSSON, 3 st, vägglampor, mässing, Bergboms, 1950-/60-tal
Slutpris6 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
BORDSLAMPA, metall, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brännförgylld brons och marmor, 1800-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, sannolikt 1800-talets första hälft
Slutpris4 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
GIUGLIO LACCHETTO, bordslampa, "Magneto", Foscarini, Italien, nutida
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 800 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1940-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, 1 par, lampor, mässing, modell B221, Markaryd, 1900-talets mitt
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 SEK
GUSUMS BRUK, 1 par kandelabrar, mässing, tidigt 1900-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modellnr 2479, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ERIK TIDSTRAND, vägg-/bordslampa, mässing, NK Nordiska Kompaniet, 1930-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brännförgylld brons, 1800-talets första hälft,
Slutpris13 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
Ändrade öppettider: 6-7/6 STÄNGT
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.