Börjar: 24 apr 2024 14:25Avslutas: 12 maj 2024 17:00

Vårens utvalda

GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida_33538a_8dc64325d36ad0e_lg.jpeg
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal_33226a_8dc5eea9c990ccd_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering5 000 SEK
VÄGGLYKTOR, 1 par, järn och glas, 1900-talets första hälft_33289a_8dc643058dd3196_lg.jpeg
VÄGGLYKTOR, 1 par, järn och glas, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
GUNNAR ASPLUND, vägglampa, ASEA Skandia, 1900-talets mitt_33546a_8dc6460f7ca0389_lg.jpeg
GUNNAR ASPLUND, vägglampa, ASEA Skandia, 1900-talets mitt
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 500 SEK
ALF SVENSSON, 3 st, vägglampor, mässing, Bergboms, 1950-/60-tal_33623a_8dc6460e856c9e6_lg.jpeg
Slutpris6 400 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
BORDSLAMPA, metall, 1900-talets första hälft _33635a_8dc6464e2517a78_lg.jpeg
BORDSLAMPA, metall, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BREITLING, armbandsur, stål, kronograf, 1900-talets mitt_33255a_8dc62de37495675_lg.jpeg
BREITLING, armbandsur, stål, kronograf, 1900-talets mitt
Slutpris8 200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1940-tal_33624a_8dc64365f47323d_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, 1940-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, "Cobra", för Gubi, nutida_33539a_8dc6430adfa2c71_lg.jpeg
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, 1 par, lampor, mässing, modell B221, Markaryd, 1900-talets mitt_33627a_8dc638c6a7545f3_lg.jpeg
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 SEK
NILS JONSSON, 7 del, matsalsmöbel, Troeds, Bjärnum, 1960-tal_31441a_8dc47659b68986d_lg.jpeg
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
INGEGERD SILOW, matta, rölakan, "Dellen", 1900-tal, ca 170 x 230 cm_31971a_8dc5ac1d27d6b2f_lg.jpeg
INGEGERD SILOW, matta, rölakan, "Dellen", 1900-tal, ca 170 x 230 cm
Slutpris7 400 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen_33541a_8dc64306e93cd23_lg.jpeg
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ARNE NORELL, 1 par safaristolar, "Sirocco", Norell, 1960-/70-tal_32659a_8dc642fdfe6a6ba_lg.jpeg
Slutpris15 000 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
BYRÅ, swedish modern, 1930-/40-tal_33283a_8dc5eea2cb382f4_lg.jpeg
BYRÅ, swedish modern, 1930-/40-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida_33542a_8dc643095a978cd_lg.jpeg
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK