Börjar: 24 apr 2024 14:25Avslutas: 12 maj 2024 17:00

Vårens utvalda

WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g_33501a_8dc62d89a035149_lg.jpeg
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g
Slutpris8 400 SEK
Värdering6 000 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 31,5 g_33349a_8dc62d91245f14d_lg.jpeg
COLLIER, 18k guld, vikt ca 31,5 g
Slutpris15 500 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
COLLIER, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 50 g_33306a_8dc62dbcdaee632_lg.jpeg
Slutpris15 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 5,3 g_33309a_8dc62d949921b61_lg.jpeg
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 2.10 ct_32150a_8dc4f303b7738cb_lg.jpeg
HELALLIANSRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 2.10 ct
Slutpris15 500 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
CARMOSÉRING, 18k guld, med safir och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 4,6 g_32678a_8dc5935c1461d2b_lg.jpeg
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
CERTINA, armbandsur, 18k guld, 1980-tal, tot vikt ca 24 g_33534a_8dc62dbdd4fb468_lg.jpeg
CERTINA, armbandsur, 18k guld, 1980-tal, tot vikt ca 24 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 SEK
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, med diamanter och rubiner, tot vikt ca 11,9 g_33314a_8dc62d98c4fbb4d_lg.jpeg
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, med diamanter och rubiner, tot vikt ca 11,9 g
Slutpris6 200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
RING, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 14,5 g_31018a_8dc3f54943d1c08_lg.jpeg
RING, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 14,5 g
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
COLLIER, 18k guld, med safirer och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 7,5 g_33316a_8dc62dbb1383c4b_lg.jpeg
COLLIER, 18k guld, med safirer och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 7,5 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 18k guld, Constellation, "Pie-pan", automatiskt urverk, tot vikt ca 64 g_33535a_8dc62de691b7016_lg.jpeg
Slutpris27 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK
BVLGARI, collier, 18k guld, briljantslipade diamanter, vikt ca 82 g_32153a_8dc62ddfb5e7a38_lg.jpeg
BVLGARI, collier, 18k guld, briljantslipade diamanter, vikt ca 82 g
Slutpris84 000 SEK
Värdering35 000 - 40 000 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 0.76 ct, tot vikt ca 57 g_31006a_8dc3f55283413c3_lg.jpeg
Slutpris28 000 SEK
Värdering25 000 - 30 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt 35 g _33536a_8dc62ddd3a48e25_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, vikt 35 g
Slutpris17 500 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
RING, 18k vitguld, med safir och diamanter, tot vikt ca 9,5 g_32679a_8dc5935cfe4f6d3_lg.jpeg
RING, 18k vitguld, med safir och diamanter, tot vikt ca 9,5 g
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
OMEGA, De Ville, damarmbandsur, 18k guld, total vikt ca 28 g_32495a_8dc5aef64890eb8_lg.jpeg
OMEGA, De Ville, damarmbandsur, 18k guld, total vikt ca 28 g
Slutpris12 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
ARMBAND, platina, art déco, 1900-talets första hälft, med diamanter ca 7.50 ct, tot vikt ca 28 g _33301a_8dc5f893a4b55ef_lg.jpeg
Slutpris44 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
RING, 14k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1.00 ct, sannolikt 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 5 g_33302a_8dc62db2e00134d_lg.jpeg
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Epoch, Stockholm, tot vikt ca 27,5 g_33537a_8dc62de0da06c33_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 18k guld, Epoch, Stockholm, tot vikt ca 27,5 g
Slutpris11 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
ARMRING, 14k guld, med diamanter och smaragder, tot vikt ca 16 g_33317a_8dc62d999000683_lg.jpeg
ARMRING, 14k guld, med diamanter och smaragder, tot vikt ca 16 g
Slutpris5 800 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
COLLIER, minst 21,6k guld, vikt ca 33,5 g _33345a_8dc62dbf53b8056_lg.jpeg
COLLIER, minst 21,6k guld, vikt ca 33,5 g
Slutpris19 500 SEK
Värdering18 000 - 20 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 12,5 g _33346a_8dc62dbea9e7f6b_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 12,5 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
CARMOSÉRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter och tanzanit, otydliga stämplar Stockholm 1972, tot vikt ca 5 g_33323a_8dc62daf594be92_lg.jpeg
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
COLLIER, 18k guld, Italien, med briljantslipade diamanter och smaragd, tot vikt ca 13,5 g_33315a_8dc62dbc1e7b19b_lg.jpeg
Slutpris6 600 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
COLLIER, 18k guld och vitguld, vikt ca 37 g_33344a_8dc62dc021d38a1_lg.jpeg
COLLIER, 18k guld och vitguld, vikt ca 37 g
Slutpris18 500 SEK
Värdering16 000 - 20 000 SEK
COLLIER, 18k guld, svenska stämplar år 2000, vikt ca 38 g_33347a_8dc62d92a20f055_lg.jpeg
COLLIER, 18k guld, svenska stämplar år 2000, vikt ca 38 g
Slutpris18 500 SEK
Värdering16 000 - 20 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, svenska stämplar NSE år 2000, vikt ca 16,5 g_33348a_8dc62d91f0c37a5_lg.jpeg
Slutpris8 000 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
ZENITH, smyckesur, 18k vitguld, Zenith, 1900-talets mitt, tot vikt ca 40 g_33322a_8dc62de1c14bc50_lg.jpeg
Slutpris18 500 SEK
Värdering14 000 - 16 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, med turkoser, Iran 1970-tal, tot vikt ca 24 g_33308a_8dc62d93ddbcced_lg.jpeg
Slutpris8 200 SEK
Värdering5 000 SEK
BROSCH, 18k guld, med turkos, Iran 1970-tal, tot vikt ca 5,5 g_33310a_8dc6441a698009f_lg.jpeg
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
RING, 18k guld, med turkos, Iran 1970-tal, tot vikt ca 3,6 g_33312a_8dc62d95f59f3f9_lg.jpeg
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld och vitguld, med diamanter och fluorit, tot vikt ca 2,3 g_33313a_8dc62d969cc359f_lg.jpeg
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,5 g_33351a_8dc62d8f1a95398_lg.jpeg
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,5 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 13 g_33350a_8dc62d8fda9939b_lg.jpeg
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 13 g
Slutpris6 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter_32149a_8dc64613af2f3d6_lg.jpeg
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
Slutpris15 000 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMRING, 18k guld, SB sannolikt Linköping 1880, med orientpärlor, tot vikt ca 28 g_33681a_8dc64639602364c_lg.jpeg
Slutpris13 500 SEK
Värdering15 000 SEK