66994 1 PAR KARMSTOLAR OCH BANKETT, empirestil, 1800-/1900-tal

1 PAR KARMSTOLAR OCH BANKETT, empirestil, 1800-/1900-tal
  • 1 PAR KARMSTOLAR OCH BANKETT, empirestil, 1800-/1900-tal

Fast stoppad rygg och sits, avsmalnande ben, klädsel av vinröd textil, fotavslutningar av mässing, sitthöjd 45 cm, tot höjd 93 cm

  • Konditionsrapport:Repor, märken
  • Proveniens:Enligt uppgift tillverkade i St Petersburg, inköpt 1994 i Ryssland av nuvarande ägare

Värdering1 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)80 SEK
Fraktavgift (från)600 SEK