1d 13h
MORTLAR MED STÖT, 2 st, kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal
Current bid550 SEK
Est500 SEK
1d 13h
GOLVLJUSSTAKAR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Current bid800 SEK
Est400 SEK
1d 13h
BESTICKUPPSÄTTNING, 97 del, försilvrad metall, WMF, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est600 SEK
1d 13h
NILS NISBEL, 16 del bestick, rostfritt stål, "Party", formgivna 1957
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 13h
BASTUAGGREGAT, eldrivet, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 13h
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
TAKAMPEL, glas, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
1d 13h
FICKUR, IWC, International Watch Co, 18k guld, 1900-talets första hälft
Current bid25,000 SEK
Est16,000 - 18,000 SEK
1d 13h
YTTERFODER, mässing, Skultuna, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 13h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad, EA
Current bid200 SEK
Est400 SEK
1d 13h
ÅNGSTRYKJÄRN, gjutjärn, Husqvarna, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
1d 13h
SKÅP, allmoge, 1700-tal
SKÅP, allmoge, 1700-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
1d 13h
DRAGSPEL, Hagström, Minett, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
1d 13h
KARAFFER, 3 st, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 13h
VASER, 2 st, glas, Börne Augustsson, Åseda, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
1d 13h
TAKKROK SAMT LÅS, metall, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 13h
STOLAR, 6 st, empirestil, 1800-/1900-tal
Current bid250 SEK
Est2,000 SEK
1d 13h
1 PAR KARMSTOLAR OCH BANKETT, empirestil, 1800-/1900-tal
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
1d 14h
SOFFA, empirestil, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
1d 14h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 14h
TAKAMPEL, glas, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 14h
MATTA, Kelim, ca 235 x 175 cm
MATTA, Kelim, ca 235 x 175 cm
Current bid200 SEK
Est6,000 SEK
1d 14h
HERMÈS, scarf, siden, Paris
HERMÈS, scarf, siden, Paris
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
1d 14h
MATSALSMÖBEL, 6 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Current bid700 SEK
Est1,500 SEK
1d 14h
ISHINK & VINKYKL, plast, Guzzini, Italien, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 14h
KIMONO, 1900-tal
KIMONO, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
1d 14h
SKRIVBORD, ek, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est500 SEK
2d 12h
BARSTOLAR, 1 par, "Minds BS", Johansson Design, nutida
Current bid500 SEK
Est800 SEK
2d 12h
SERVISGLAS, 39 del, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 12h
KANDELABER, målat trä, allmogestil, "Essungastaken", Essunga hembygds-fornminnes förening
Current bid300 SEK
Est800 SEK
2d 12h
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad 1923
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
2d 12h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Current bid300 SEK
Est600 SEK
2d 12h
MOCKASKEDAR, 11 st, silver, GEWE, 1960, tot vikt ca 80 g
Current bid500 SEK
Est800 SEK
2d 12h
GEORG MALMKVIST, bordslampa, kolmårdsmarmor, Kolmården, 1900-tal
Current bid400 SEK
Est600 SEK
2d 12h
OKÄND KONSTNÄR, 1 par, olja på pannå, England, 1800-tal, varav en otydligt signerad
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
2d 12h
TISSOT, armbandsur, 14K guld, quartz, 2000-tal
Current bid5,400 SEK
Est5,000 SEK
2d 12h
TAKLAMPA, patinerad metall och glas, 1920-/30-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
2d 12h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 12h
BURBERRY, trenchcoat, herr, strlk ca L
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
2d 12h
STOLAR, 1 par, snarlika, sengustavianska, 1800-talets fösta hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
2d 12h
SÄNGBORD, 1 par, AB Carlström & Co Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est600 SEK
2d 12h
DIMITAR UGRINOV (född 1954), blandteknik på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 12h
TISSOT, armbandsur, 14k guld
TISSOT, armbandsur, 14k guld
Current bid5,600 SEK
Est5,000 SEK
2d 12h
HARALD ÖSTERGREN, vas med hänklar, keramik, Uppsala Ekeby
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
2d 12h
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
SJALAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
2d 12h
MATTA, Kelim, modern design, ca 164 x 160 cm
Current bid1,000 SEK
Est5,000 SEK
2d 12h
FRACK, Barons fashion, herr, strlk 52
Current bid200 SEK
Est800 SEK