RING, 18K guld och sten, P&S, Falköping 1964
Starting bid200 SEK
Est2,200 SEK

HALSKEDJA MED HÄNGE, sterlingsilver och lila stenar, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK

SPEGELLAMPETT, gustaviansk stil, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

TAKKRONA, rokokostil, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

SUSAN WILLAMS-ELLIS, 29 del, servisporslin, "Pomona", för Portmeirion, England
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK

HANS VIKSTEN, färglitografi, signerad och daterad 82
Starting bid200 SEK
Est600 SEK