11d 11h
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 11h
BROSCHER, 12 st, silver, bla Alton 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
11d 11h
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
11d 11h
TISSOT, herrarmbandsur, stål, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 11h
RADIO, Concerton, typ V536, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 11h
LARS HELLSTEN, karaff, glas, Skruf, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 11h
HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 11h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
11d 11h
SKÅP, 1900-talets andra hälft
SKÅP, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
11d 11h
FIGURIN, porslin, Italien, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 11h
SPEGEL, 1900-talets mitt
SPEGEL, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 11h
KANDELABRAR, 1 par, porslin, Italien, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 11h
SLAGLÅSPISTOL, replika, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 11h
JAROSLAW CHUDY, litografier, 3 st, signerade och numrerade 332/360
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 11h
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 11h
ARMBAND, 4 st, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 11h
HÖRNSKÅP, engelsk stil, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 11h
SKED, silver, Petter Eneroth, Stockholm, 1700-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
11d 11h
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 11h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 11h
ANTIMA, herrarmbandsur, 14k guld, år 2008
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
11d 11h
ARTEFICE OTTANTA, figur, konstmassa, Italien, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 11h
Current bid200 SEK
Est500 SEK
11d 11h
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, MAB, 1940-/50-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
11d 11h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 11h
SYMASKIN, Husqvarna Automatic, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est500 SEK
11d 12h
FIGURINER, 1 par, biskvi, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 12h
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, figural, ca 172 x 118 cm
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
11d 12h
SOPPSLEV, silver, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 12h
REMMARE SAMT MUGGAR, 4 + 4 st, glas, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 12h
HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
11d 12h
TAKLAMPA, jordglob, 1900-tal
TAKLAMPA, jordglob, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
11d 12h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 12h
SAMLING SMYCKEN, 6 st, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 12h
BØRGE MOGENSEN, 4 st stolar, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est4,000 SEK
11d 12h
SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 12h
URNOR, 1 par, flintgods, "Ivory", Rörstrand, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 12h
MATSALSBORD, England, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 12h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 12h
BOKHYLLA, 1960-/70-tal
BOKHYLLA, 1960-/70-tal
Current bid400 SEK
Est1,500 SEK
11d 12h
GUNNAR CYRÉN, bringare, glas, "Nobel", Orrefors
Current bid400 SEK
Est800 SEK
11d 12h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 12h
BORDSSPEGEL, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 12h
SKOR, 2 par, Jenny by Ara och Arche, stl 6 och 39
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 12h
VASER, 1 par, keramik, Japan, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 12h
BYRÅ, sengustaviansk, 1800-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
11d 12h
GOLVKANDELABER, smide, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 12h
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Fanett", Edsbyverken, 1960-/70-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK