HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

BROSCHER, 12 st, silver, bla Alton 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

TISSOT, herrarmbandsur, stål, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

RADIO, Concerton, typ V536, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

LARS HELLSTEN, karaff, glas, Skruf, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

SKÅP, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK

FIGURIN, porslin, Italien, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

SPEGEL, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

KANDELABRAR, 1 par, porslin, Italien, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

SLAGLÅSPISTOL, replika, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

JAROSLAW CHUDY, litografier, 3 st, signerade och numrerade 332/360
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

ARMBAND, 4 st, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

HÖRNSKÅP, engelsk stil, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

SKED, silver, Petter Eneroth, Stockholm, 1700-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

Starting bid200 SEK
Est800 SEK

ANTIMA, herrarmbandsur, 14k guld, år 2008
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK

ARTEFICE OTTANTA, figur, konstmassa, Italien, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

Current bid200 SEK
Est500 SEK

KAFFESKEDAR, 6 st, silver, MAB, 1940-/50-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

Starting bid200 SEK
Est600 SEK

SYMASKIN, Husqvarna Automatic, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est500 SEK

FIGURINER, 1 par, biskvi, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, figural, ca 172 x 118 cm
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

SOPPSLEV, silver, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

REMMARE SAMT MUGGAR, 4 + 4 st, glas, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

TAKLAMPA, jordglob, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK

ULLA-MONICA LINDBERG (1923-2010), färglitografi, signerad och daterad -84
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

SAMLING SMYCKEN, 6 st, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

BØRGE MOGENSEN, 4 st stolar, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est4,000 SEK

SKOR, 1 par, Ecco, stl 6
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

URNOR, 1 par, flintgods, "Ivory", Rörstrand, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

MATSALSBORD, England, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

Starting bid200 SEK
Est400 SEK

BOKHYLLA, 1960-/70-tal
Current bid400 SEK
Est1,500 SEK

GUNNAR CYRÉN, bringare, glas, "Nobel", Orrefors
Current bid400 SEK
Est800 SEK

GUILLERMO SILVA SANTAMARIA (1921-2007), 4 st, färglitografier, signerade samt numrerade
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

BORDSSPEGEL, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

SKOR, 2 par, Jenny by Ara och Arche, stl 6 och 39
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

VASER, 1 par, keramik, Japan, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

BYRÅ, sengustaviansk, 1800-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK

GOLVKANDELABER, smide, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Fanett", Edsbyverken, 1960-/70-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK