10d 11h
LITOGRAFISKA FÄRGTRYCK, 63 st, "Nordens fåglar", Stockholm 1898
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
10d 11h
MATTA, Ogeborg, Vorwerk, nutida
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
10d 11h
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
10d 11h
SKRIVBORDSLAMPA, "Lyxy", Rotaliana, Italien, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 11h
BORDSFOTOGENLAMPA, glas och mässing, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
10d 11h
SKULPTURER, 4 st, skuret trä, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 11h
VINKARAFF, glas WMF, 2000-tal
VINKARAFF, glas WMF, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 11h
MODEPLANSCHER, 4 st, kolorerade grafiska blad, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 11h
JOSEF SIMON, väggrelief, stengods, Søholm, Danmark
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 11h
FÅTÖLJ, 1930-tal
FÅTÖLJ, 1930-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 11h
Utgår nytt nr. ERIK HÖGLUND, 2 st, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
10d 11h
VAS, porslin, Kanton, Kina, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
10d 11h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 11h
SAMLING KAFFESKEDAR, 26 st, silver, olika modeller, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
10d 11h
KAFFESKEDAR, 5 st, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 11h
HINK, koppar och mässing, England, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
10d 11h
HÄNGE, RING SAMT FIL, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 11h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 11h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, signerad och daterad 1999
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 11h
LEKSAKER, 2 st, bla Steiff, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 12h
MARTTI RYTKÖNEN, skål, glas, Orrefors, signerad och daterad 2001
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 12h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
10d 12h
PALL, furu, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 12h
FIGURINER, 2 st, porslin, Tyskland, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 12h
LJUSSTAKAR, 1 par, malm, "Monsas", Bersbo, 1974
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 12h
SVEN JONSSON, spegel, keramik, "Lagun", Gustavsberg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 12h
ALTARLJUSSTAKAR, 1 par, trä, 1700-/1800-tal
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
10d 12h
FIGURIN, porslin, "Feeding time", Goebel, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
10d 12h
MARIANNE WESTMAN, 5 del, porslin, "Picknick", Rörstrand
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 12h
BORD, allmoge, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 12h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 12h
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008), färglitografi, signerad
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
10d 12h
JARDINJÄR, majolika, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
10d 12h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
10d 12h
VÄGGLYSTRAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 12h
SAMLING KNOPPAR OCH SKÅPSHANDTAG, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 12h
CERTINA, armbandsur, stål, quartz
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 12h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
10d 12h
GUNNAR NYLUND, skålfat, "Zenit", keramik, Rörstrand
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad Silvio Bonalli, daterad 1972
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 12h
HERTHA BENGTSSON, 6 st, kaffekoppar med fat, "Koka Blå", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 10h
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est1,400 SEK
11d 10h
KONSTLITTERATUR, 9 st, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
11d 10h
SKULPTUR, malm, Bersbo 1985
SKULPTUR, malm, Bersbo 1985
Current bid200 SEK
Est400 SEK
11d 10h
KANDELABER, mässing, Metallslöjden Gusum, signerad och daterad BK 1975
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 10h
ROLAND SVENSSON (1910-2003), färglitografi, signerad och numrerad  345/360
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 10h
LILLEMOR MANNERHEIM, 4 st, stolar, "Nesto A10", Nässjö stolfabrik, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
11d 11h
RUNE WAHLSTRÖM (1916-1968), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK