9d 10h
FRIEDRICH BINDE, collier, sterlingsilver, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 10h
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
ORIENTMATTA, ca 265 x 174 cm
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 10h
Current bid200 SEK
Est800 SEK
9d 10h
SERVISPORSLIN, 10 del, porslin, "Fresh Fruit", Johnson Brothers, England
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 10h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 10h
ERIK HÖGLUND, vas, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 10h
VÄGGSKÅP, Sydeuropa, 1800-tal, med emaljinläggningar
Current bid200 SEK
Est4,000 SEK
9d 10h
HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 3 st, 18k guld, tot vikt ca 2 g
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 10h
MANSCHETTKNAPPAR, 2 par, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 10h
SKRIVBORDSLAMPA, "Lyxy", Rotaliana, Italien, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 10h
ARMBAND, silver, svenska stämplar VJ 1948, vikt ca 42 g
Current bid300 SEK
Est800 SEK
9d 10h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 10h
ORIENTMATTA, Srinagar-Kashmir, old, ca 192 x 122 cm
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
9d 10h
DALAHÄSTAR, 2 st, bemålat trä, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 10h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1800-tal, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 10h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 10h
OSTKUPA, glas, 1900-tal
OSTKUPA, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 10h
KOPPARTUNNA, J Olsson Ödeshög, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 10h
ASKFAT, 1 par, silver, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 10h
SMYCKEN, 6 del, 1900-tal
SMYCKEN, 6 del, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 10h
GOLVLAMPA, Luxus, Vittsjö, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 10h
VAS, porslin, Japan, 1900-tal
VAS, porslin, Japan, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 10h
ERIK HÖGLUND, 2 st skålar, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 10h
BERTIL EKFELDT (1920-2004), olja på pannå, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 10h
VÄGGKLOCKA, malm och trä, "Smålandsklockan, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 11h
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-/40-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 11h
BESTICK, 62 del, nysilver, "Saga", Skandia, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 11h
SERVERINGSFAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 101/1
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 11h
HANNELORE DREUTLER, bordslampa, glas, Ateljé Lyktan, Studio Åhus, 1990
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 11h
SPEGEL, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 11h
GUSTAV ADON (född ?), olja på duk, signerad och daterad -48
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 11h
SOFFA, "Johan", Dux, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
9d 11h
COLLIER, 18k guld
COLLIER, 18k guld
Starting bid200 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
10d 9h
SAMLING SMYCKEN, 9 st, silver/sterlingsilver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,400 SEK
10d 9h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 9h
MINIATYRSKÅL, stengods, otydligt signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 9h
TAKLAMPA, metall, Markslöjd, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 9h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 9h
UTSTÄLLNINGSAFFISCH, efter Marc Chagall, Moderna Museet 1982
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 9h
KNUT OSKAR GASTON WILHELM SMIDT (1898 - 1976), etsning, signerad, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 9h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 9h
KENT ERIKSSON, bordslampa, stengods, Designhuset, Lidköping
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
10d 9h
VÄGGPENDYL, Junghans, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
10d 9h
SKULPTUR, porslin, "Lovers from Verona", Lladro, Spanien, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 9h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 9h
VÄGGRELIEF, gjutjärn, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 9h
SKÅL SAMT LJUSSTAKAR, 1 par, Bo Fajans, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 9h
ROLF BERG, figur, keramik, Torshälla, signerad
Starting bid200 SEK
Est300 SEK