8d 11h
HALLMÖBEL, 2 del, art déco-stil, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 12h
MATSKEDAR, 2 st, silver, Arvid Floberg, Stockholm, sent 1700-tal
Current bid350 SEK
Est1,500 SEK
8d 12h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
8d 12h
LJUSSTAKAR, 6 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 12h
VÄGGFOTOGENLAMPA, glas och metall, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 12h
PUMPS, 1 par, Bruno Magli, Italien, stl 39
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 12h
LJUSSTAKAR, 7 st, mässing, bla Metallslöjden Gusum, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 12h
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg, signerad
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
8d 12h
FOTPALL, 1800-/1900-tal
FOTPALL, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 12h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 12h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 12h
MODELLMOTORCYKEL, Kawasaki 750, Poly Toys, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 12h
ÖRHÄNGEN, 12 par, silver, 1900-/2000-tal
Current bid300 SEK
Est500 SEK
8d 12h
HERRBETJÄNT, FR Italien, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 12h
BIJOUTERIER OCH ARMBANDSUR, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 12h
BYRÅ, England, 1900-tal
BYRÅ, England, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 12h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, soffbord, "Triva", Nordiska Kompaniet, 1960-tal
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
8d 12h
SKED, silver, Carl Fredrik Seseman (verksam 1781-1819), Arboga 1793
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 12h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 12h
GUNNAR NYLUND, kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Current bid250 SEK
Est800 SEK
8d 12h
HERTHA BENGTSSON, 6 del, kaffekoppar med fat, "Koka Blå", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 12h
FOLKE HENELL (1908-2005), olja på pannå, signerad och daterad 1948
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 12h
MATTA, Kelim, modern design, ca 200 x 154 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
8d 12h
VÄGGLAMPA, Italien, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 10h
EWA JARENSKOG, figur, keramik, Jie, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 10h
STÄMPELKLOCKA, International company time recording Co, 1900-talets början
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
9d 10h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 10h
MONA HUSS WALLIN (född 1944), färglitografi, signerad och daterad -79
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 11h
SOCKERKÅL OCH GRÄDDKANNA, silver, rokokostil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
9d 11h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 11h
GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 11h
SMYCKEN, 7 st, silver, filigranarbete
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 11h
ARMBAND, 14 k  guld
ARMBAND, 14 k guld
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 11h
SMÖRGÅSSPADE, silver, B Erlandsson, Kristianstad, 1911
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 11h
GUSTAF HÖGLUND (1910-1994), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 11h
VASER, 1 par, keramik, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 11h
VINGLAS, 6 st, Leek kristall, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 11h
VÄGGPENDYL, ek och mässing, Junghans, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 11h
JORDGLOB, Svenska Bokhandelscentralen AB, Stockholm, 1900-talets första hälft
Current bid250 SEK
Est600 SEK
9d 11h
GUSTAV ADON JOHANSSON, olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 11h
BESTICK, 6 del, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
9d 11h
FÅGELBUR, metall, Honfleur, Normandie, sannolikt 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 11h
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 11h
TIDSKRIFTER, ca 70 st, Antik & Auktion, 1994-2003
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 11h
ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 11h
TAZZOR, 1 par, mässing, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 11h
BORDSLAMPA, koppar och glas, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
9d 11h
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK