BORDSLAMPA, patinerad metall och marmor, art déco, 1930-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, gjutjärn, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est4,000 SEK

PIEDESTAL, jugend, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est400 SEK

Current bid200 SEK
Est1,000 SEK

KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK

MATBORD, "Cream", HK living, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK

LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Current bid300 SEK
Est400 SEK

TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK

JORDGLOB, 1900-talets fösta hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

TAKAMPEL, glas, enligt uppgift Frankrike, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK

Starting bid200 SEK
Est800 SEK

ERIK HÖGLUND, 2 st pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

KARMSTOL, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

MULBERRY, "Bayswater", handväska, präglat skinn
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

KRUS SAMT MUGGAR, 9 del, saltglaserad keramik, bla Sven Bohlin, Höganäs.
Current bid250 SEK
Est500 SEK

ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK

SKULPTURER, 1 par, bronserad metall, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK

TAKKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK

LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

Starting bid200 SEK
Est800 SEK

GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK

BY LASSEN, golvhylla, samtida
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK

VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK

SYBORD, björk, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK

GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Current bid250 SEK
Est800 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK