8d 19h
BORDSLAMPA, patinerad metall och marmor, art déco, 1930-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 19h
FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 19h
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, gjutjärn, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est4,000 SEK
8d 19h
PIEDESTAL, jugend, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 19h
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 19h
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 19h
PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
8d 19h
MATBORD, "Cream", HK living, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK
8d 19h
LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Current bid300 SEK
Est400 SEK
8d 19h
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
8d 19h
 JORDGLOB, 1900-talets fösta hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 19h
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 19h
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 19h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 19h
ERIK HÖGLUND, 2 st pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
8d 19h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
8d 19h
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
8d 19h
KARMSTOL, 1800-tal
KARMSTOL, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 19h
MULBERRY, "Bayswater", handväska, präglat skinn
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
8d 19h
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
8d 19h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 19h
KRUS SAMT MUGGAR, 9 del, saltglaserad keramik, bla Sven Bohlin, Höganäs.
Current bid250 SEK
Est500 SEK
8d 19h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
8d 19h
SKULPTURER, 1 par, bronserad metall, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK
8d 19h
TAKKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK
8d 19h
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 20h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 20h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 20h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 20h
SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 20h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
8d 20h
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK
8d 20h
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
8d 20h
SYBORD, björk, 1800-/1900-tal
SYBORD, björk, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 20h
FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 20h
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Current bid250 SEK
Est800 SEK
8d 20h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK