6d 12h
FIGURIN, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
6d 12h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 12h
YTTERFODER, keramik, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est300 SEK
6d 12h
FAT SAMT SKÅL PÅ FOT, 2 st, glas, bla Rauk, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 12h
HATTAR, 6 st, bla. Lexington, Marida och Faustmann
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 12h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 12h
ÅKE WIKSTRÖM (född 1927), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 12h
SVEN PALMQVIST, 3 st skålar, glas, "Fuga", Orrefors, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 10h
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 3,9 g
Current bid200 SEK
Est3,500 SEK
7d 10h
SOFFA, howardmodell, 2000-tal
SOFFA, howardmodell, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
7d 10h
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 10h
ULRICA HYDMAN VALLIEN, skål samt fat, glas, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 10h
LJUSLYKTA, keramik, Paradisverkstan, Öland, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 11h
INGAN LINDE (född 1945), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 11h
MARGARETA HENNIX (född 1941), 2 st vägglampetter, stengods, Gustavsberg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
7d 11h
SAMLING MÄRKEN, 7 st, olika material, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 11h
LIKÖRGLAS, 11 st snarlika, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 11h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 11h
TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 11h
FICKURSSTÄLL, glas och mässing, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
7d 11h
MARIANNE WESTMAN, bricka och skärbräda, porslin, "Picknick", Rörstrand
Current bid200 SEK
Est800 SEK
7d 11h
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 11h
TRÅG, allmoge, större modell, sannolikt 1800-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
7d 11h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 0,5 g
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
7d 11h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål, glas "Caramba", Kosta Boda
Current bid250 SEK
Est600 SEK
7d 11h
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 11h
SERVISPORSLIN, 27 del, "Ingrid", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 11h
BORDSLAMPA, 1970-tal
BORDSLAMPA, 1970-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
7d 11h
KANDELABRAR, 1 par, målat trä, Borås Hemslöjd, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 11h
EUGEN TROST, serveringsfat, flintgods, Gefle, signerat och daterat 1956
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 11h
KAFFESKEDAR, 7 st, silver, "Rosen", M&O, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 11h
CARSTEN JORGENSEN, tekanna, rostfritt stål, "Naoko", Bodum
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 11h
LEKSAKSBIL, trä, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 11h
Utgår med nytt nummer - ERIK HÖGLUND, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerad
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
7d 11h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 11h
STOLAR, 8 st, Bratt & Kahl Design, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
7d 11h
RING, 18k guld med blå sten
RING, 18k guld med blå sten
Starting bid200 SEK
Est3,500 SEK
7d 11h
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 11h
MATTA, Kelim, ca 202 x 201 cm
MATTA, Kelim, ca 202 x 201 cm
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
7d 11h
BORDS-/VÄGGLAMPA, EWÅ, Värnamo, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 11h
PIEDESTALER, 1 par, marmor, sannolikt sent 1900-tal
Current bid850 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
7d 11h
LJUSKRONA, smide och mässing, sannolikt Rolf Sinnemark, samtida
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
7d 11h
BOKHYLLA, 1930-/40-tal
BOKHYLLA, 1930-/40-tal
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 12h
KOFTA, ull, Giesswein, strl ca 40
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 12h
VÅG, mässing, W&T Averyl Markers, Birmingham, England, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
7d 12h
STOLAR, 1 par, gustavianska, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
7d 12h
SMYCKEN, ca 20 st, silver, tot vikt ca 108 g
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
7d 12h
FIGURER, 4 st, keramik, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK