6d 10h
ÖRNEN-LYX, armbandsur, 14k guld, armband 18k guld
Starting bid200 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
6d 10h
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 10h
BORDSUR, art déco, 1920-/30-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 11h
KARIN MOBRING, soffbord, "Karusell", Ikea, 1960-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 11h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, signerad och daterad -81
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 11h
INGEGERD GÄRTNER (1916-2006), färglitografi, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 11h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, "Louise", Orrefors
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 11h
MATBORD, ek, 1900-talets mitt
MATBORD, ek, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 11h
LOCKASK, biskviporslin, Wedgwood, England, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 11h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
6d 11h
FOHUND, grön sten, orientalisk, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 11h
GUNNAR CYRÉN, 2 st vitvinsglas, glas, "Nobel", Orrefors
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 11h
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), färglitografi, signerad och numrerad 305/310
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 11h
GAFFLAR, 2 st, sterlingsilver, Borgila 1958 samt CG Hallberg 1961
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 11h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 11h
SYBORD, empirestil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 11h
MAJ HEMBERG (1906-1992), provtryck, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 11h
KANNA SAMT VATTENCISTERN, koppar, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 11h
SAMLING SILVERBESTICK, 12 del, silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
6d 11h
MATTA, Kelim, ca 245 x 197 cm
MATTA, Kelim, ca 245 x 197 cm
Starting bid200 SEK
Est8,000 SEK
6d 11h
SKÅL, flintgods, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 11h
FICKUR OCH ARMBANDSUR, 8 st, metall, bla SAAB, Eiger och Inventio, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 11h
RINGAR, 4 st, silver, bla 1961 och 1996, tot vikt ca 15,9 g
Current bid200 SEK
Est300 SEK
6d 11h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
6d 11h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 11h
VITRINSKÅP, "Anne", Horreds, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 11h
SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal
SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 11h
KAFFESKEDAR, 8 st, silver, snarlika, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
6d 11h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 11h
ELIS BERGH, 42 del, glasservis,"Ekeberga bård", Kosta, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 11h
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 del, Dacore, 2000-tal
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
6d 11h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, TESI, Göteborg 1951
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
6d 11h
ALBERT ENGSTRÖM, 11 st, böcker, Albert Bonniers förlag, 1965
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 12h
SÅSSLEV, silver, CJ 1873
SÅSSLEV, silver, CJ 1873
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 12h
KRUS, med lock, lergods, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 12h
KNIV, Bergans slirkniv, Norge
KNIV, Bergans slirkniv, Norge
Current bid200 SEK
Est300 SEK
6d 12h
BORDSPLATEAU, mässing och glas, 1900-tal
Current bid650 SEK
Est600 SEK
6d 12h
ALEXANDRE KAJ LINDSTRÖM (född 1959), färglitografi, signerad och numrerad 116/150
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 12h
HASSE ANDERSSON (1926-2003), färglitografi, signerad och numrerad 165/300
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 12h
VÄGGKLOCKA, mässing, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 12h
BRUNO KARLSSON (1927-2020), färglitografi, signerad och daterad -93
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 12h
DURSPEL, Tyskland, 1900-tal
DURSPEL, Tyskland, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 12h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 12h
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 12h
MATSKEDAR, 6 st, silver, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
6d 12h
TAMBURMAJOR, pläterad metall, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
6d 12h
VAS, porslin, KIna, 1900-tal
VAS, porslin, KIna, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 12h
BORDSLAMPOR, 1 par, Luxus, Vittsjö, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK