5d 13h
MATBORD, "Cream", HK living, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK
5d 13h
BORDSSPEGEL, vitmetall, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 13h
LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Current bid300 SEK
Est400 SEK
5d 13h
ARMBAND, RING OCH ÖRHÄNGEN, silver, Wilhelm Hahne Ateljé Guld & Silver, Helsingborg 1955
Current bid550 SEK
Est700 SEK
5d 13h
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Current bid450 SEK
Est1,200 SEK
5d 13h
LENNART ÖDMARK (född 1951), färglitografi, signerad och numrerad 19/200
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 13h
 JORDGLOB, 1900-talets fösta hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 13h
COLLIER, 18k vitguld, Joans, Köping
Current bid200 SEK
Est12,000 - 14,000 SEK
5d 13h
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 13h
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Current bid350 SEK
Est3,500 SEK
5d 13h
Current bid200 SEK
Est500 SEK
5d 13h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5d 13h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 13h
BRÄNNVINSPLUNTA, glas, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 13h
ERIK HÖGLUND, 2 st pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 13h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 13h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 13h
KONSTLITTERATUR, 5 st, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 13h
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 13h
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 13h
KARMSTOL, 1800-tal
KARMSTOL, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 13h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre, sannolikt 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 13h
MULBERRY, "Bayswater", handväska, präglat skinn
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
5d 13h
KANDELABER, porslin, Höganäs, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 13h
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 13h
Current bid250 SEK
Est4,000 SEK
5d 14h
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
5d 14h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 14h
KRUS SAMT MUGGAR, 9 del, saltglaserad keramik, bla Sven Bohlin, Höganäs.
Current bid250 SEK
Est500 SEK
5d 14h
PRYDNADSDOCKOR, 4 st, Franklin Heirloom Dolls, Franklin Mint Company, USA
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 14h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 14h
BORDSLAMPOR, 1 par, Luxus, Vittsjö, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 14h
SKULPTURER, 1 par, bronserad metall, 1900-tal
Current bid500 SEK
Est800 SEK
5d 14h
JORDGLOB, Colombus Jordglob, Ivar Asp A.B Stockholm, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 14h
TAKKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Current bid500 SEK
Est800 SEK
5d 14h
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5d 14h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 14h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 14h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5d 14h
SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 14h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 14h
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK
5d 14h
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 14h
SYBORD, björk, 1800-/1900-tal
SYBORD, björk, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 14h
FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 14h
GOLVLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Current bid250 SEK
Est800 SEK
5d 14h
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 12h
ADVENTSLJUSSTAKE, Markslöjd, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK