5d 11h
PALL, kromad metall, AWAB, 1900-talets mitt
Current bid350 SEK
Est400 SEK
5d 11h
ERIK MORNILS, 6 del, fat samt assietter, keramik, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
VAS, flintgods, Royal Crown, England, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
LOCKASK, porslin, Limoges, Frankrike, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 1 par, "A2", Grythyttan, 1900-talets mitt
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
5d 11h
COLLIER, silver och stenar, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 11h
ASKFAT OCH ÄGGKOPP, porslin, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
KARAFFER, 2 st, glas, Reijmyre, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
 JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn AB, 1900-talets slut
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 11h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 3 del, glas, Kosta Boda, signerade
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-talets andra hälft
Current bid500 SEK
Est600 SEK
5d 11h
KNIV, Rich. Aber. Herder, Solingen, Tyskland
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 11h
FISKBESTICK, 14 del, nysilver, England, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
5d 11h
SLAGBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 11h
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
Starting bid200 SEK
Est8,000 SEK
5d 11h
ASTA STRÖMBERG, vas, glas, "Diamant", Strömbergshyttan
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
MORTEL, med stöt, marmor, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 11h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 11h
VAXSTAPELSTÄLL, smide, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
SKÅL SAMT BÄGARE, 3 st, silver, GAB samt Thore Eldh, Ceson, 1900-tal, tot. vikt ca 100 g
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 11h
NÅLDYNA, porslin och tyg, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 11h
OKÄND KONSTNÄR, figur, konstmassa, "Venus Danaide", 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 11h
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 230 x 180 cm
Current bid250 SEK
Est10,000 SEK
5d 11h
ARMBANDSUR, 18k guld, Certina, tot vikt ca 19 g
Current bid10,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
5d 11h
TAKKRONA, mässing, barockstil, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 11h
BRINGARE, SKÅL OCH GREPFAT, 3 del, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 11h
SPEGEL, empirestil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 11h
LENA LARSSON, karmstol, "Grandessa", Nässjö Stolsfabrik, 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est800 SEK
5d 11h
KAFFESKEDAR, 9 st snarlika, silver, 1800-tal, tot vikt ca 120 g
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK
5d 11h
FICKURSSTÄLL, glas och mässing, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
HÄNGE MED KEDJA, silver, Birger Henriksson, Vrigstad 1988
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 11h
JARDINIÈRER, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK
5d 11h
GLASFÖREMÅL, 3 del, glas, bla. Reijmyre glasbruk
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 11h
BORDSLAMPA, patinerad metall och marmor, art déco, 1930-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 11h
SKRIVBORDSLAMPA, "Lyxy", Rotaliana, Italien, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5d 11h
FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 12h
BERTIL VALLIEN, 1 par champagneglas, "Millenium", Kosta Boda, signerade
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 12h
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, gjutjärn, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est4,000 SEK
5d 12h
MÅNSKENSAMPEL, glas, 1800-/1900-tal
Current bid300 SEK
Est1,500 SEK
5d 12h
PIEDESTAL, jugend, 1900-talets början
Current bid400 SEK
Est400 SEK
5d 12h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 12h
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 12h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, England, 1800-/1900-tal, osignerad
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 12h
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 12h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 12h
PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
5d 12h
IISAKKI JÄRVENPÄÄ, kniv, Kauhava, Finland
Starting bid200 SEK
Est800 SEK