4d 12h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), färglitografi, signerad och daterad -88
Current bid200 SEK
Est500 SEK
4d 12h
BOCKBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Current bid600 SEK
Est1,500 SEK
4d 12h
SKRIVBORDSSTOL, Dynamobler, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, stengods, enligt uppgift Ulf Ekberg
Current bid300 SEK
Est500 SEK
4d 12h
LJUSSTAKAR, 2 par, tenn, bla Markströms tenn, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 12h
FÄLLBORD, 1800-talets andra hälft
Current bid300 SEK
Est500 SEK
4d 12h
MATTA, galleri, Kelim, ca 390 x 80 cm
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK
4d 12h
KÄPP, med silverkrycka, KGMGAB, Uppsala, 1928
Current bid450 SEK
Est500 SEK
4d 12h
GYMNASTIKBÄNK, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est600 SEK
4d 12h
PETER J LASSEN, sängbord, Montana, obrukat
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
4d 12h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på duk, signerad och daterad 1977
Current bid300 SEK
Est800 SEK
4d 12h
FISKBESTICK, 12 del, silver, svenska stämplar KA 1929, tot vikt ca 560 g
Current bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
4d 12h
ANDREAS MIKKELSEN, bokstöd/hållare, rostfritt stål, Georg Jensen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
4d 12h
SAMLING SMYCKEN OCH BIJOUTERIER, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 12h
MATSALSSKÅP, GR Möbler Tibro, Solgården Antikmåleri & Inredning, sannolikt sent 1900-tal
Current bid400 SEK
Est4,000 SEK
4d 12h
GOLVLAMPOR, 1 par, patinerad metall, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
5d 10h
BESTICK, 36 del, silver, svenska stämplar KA, 1920-tal, tot vikt exkl knivar ca 1 230 g
Current bid8,000 SEK
Est9,000 - 11,000 SEK
5d 10h
BLOMBORD, 1 par, teak och ek, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
5d 10h
SMOKINGKAVAJ, Marlane, herr, strlk 52
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 10h
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg, signerad
Current bid250 SEK
Est2,500 SEK
5d 10h
MÄSSINGSFÖREMÅL, 6 st, bla Scandia Malm, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 10h
PUNCHMUGGAR, 8 st, silver, CESON samt K&EC, 1960-/70-tal
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
5d 10h
SVEN-ERIK HELLQVIST (1916–1997), etsning, signerad och daterad -80
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 10h
FICKUR, spindelur, silver, Nils Lind, London 1700-tal
Current bid800 SEK
Est1,500 SEK
5d 10h
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Mio, 2025
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Mio, 2025
Current bid750 SEK
Est2,000 SEK
5d 11h
LOCKSKÅL, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 11h
HJALMAR BERGMAN, olja på duk, signerad och daterad 1937
Current bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
5d 11h
ASTA STRÖMBERG, ljusstakar, glas, "P52", Strömbergshyttan, signerade
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 11h
TERMOS, AB Termoverken Jönköping, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
TAPIO WIRKKALA, kniv, Hackman, Finland
Current bid700 SEK
Est500 SEK
5d 11h
RAMAR, 4 st, 1900-talets mitt
RAMAR, 4 st, 1900-talets mitt
Current bid550 SEK
Est300 SEK
5d 11h
HYLLSYSTEM, 5 del, "Anne", Horreds, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 11h
HINK OCH FORMAR, 4 st, koppar, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 11h
LJUSSTAKE OCH SPELDOSA, porslin, Goebel, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 11h
SAMLING SPIK, smide, allmoge, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
BROSCHER, 2 st, silver, med markasiter, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 11h
KUDDE, sammet, 1800-tal
KUDDE, sammet, 1800-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 11h
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, taklampa "Gem", Foscarini, Italien, formgiven 2017
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
5d 11h
PARAPLYSTÄLL, konstläder, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
DOSA, silver, England, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 11h
PIEDESTAL, 1800-/1900-tal
PIEDESTAL, 1800-/1900-tal
Current bid350 SEK
Est400 SEK
5d 11h
MATSALSMÖBEL, 9 del, sannolikt sent 1900-tal
Current bid800 SEK
Est6,000 SEK
5d 11h
KARBIDLYKTOR, 2 st, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
GÖTE AUGUSTSSON, skål, glas, Ruda
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 11h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
5d 11h
STOLAR, 1 par, Karl Johan, 1800-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5d 11h
MATTA, Kelim, 1900-talets slut, 163 x 109 cm
Starting bid200 SEK
Est500 SEK