3d 14h
OMEGA, armbandsur, 18K guld, quartz
Current bid10,500 SEK
Est8,000 SEK
3d 14h
GRAFISKA BLAD, 3 st, orientaliska, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
3d 14h
PER B SUNDBERG, skulptur, glas, Orrefors
Current bid200 SEK
Est300 SEK
3d 14h
MATTA, Kelim, broderad dekor, ca 239 x 171 cm
Current bid500 SEK
Est12,000 SEK
4d 12h
LJUSTER, smide, 1800-tal
LJUSTER, smide, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 12h
SKRIVBORDSLAMPA, metall, industrimodell, Asea- Skandia, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 12h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
4d 12h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad J Barbay
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
4d 12h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
4d 12h
COLLIER 14k guld, Orrosimo, vikt ca 5,4 g
Current bid3,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
4d 12h
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
4d 12h
BANG & OLUFSEN, stereo, 6 enheter
Current bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
4d 12h
MJÖLKKANNA OCH SKÅLAR, 3 del, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 12h
YTTERFODER, majolika, jugend, tidigt 1900-tal
Current bid350 SEK
Est600 SEK
4d 12h
ANDERS WALLIN (född 1953), färglitografi, signerad, daterad 1986 samt numrerad H.C. XIV/XX
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 12h
Current bid200 SEK
Est500 SEK
4d 12h
VASER,  3 st, glas, sk fattigmanssilver, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 12h
DANIEL FRANZÉN & MATTIAS STÅHLBOM, soffbord, "Chamfer", för Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
4d 12h
PIERRE FORSELL, väglampett, mässing, "Reflex", Skultuna
Current bid400 SEK
Est800 SEK
4d 12h
SIDOBORD/PALL, mangoträ, 1900-talets andra hälft, enligt uppgift NK Nordiska Kompaniet
Current bid450 SEK
Est800 SEK
4d 12h
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
KORGSÄNG, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 12h
BORDSLAMPA, svärtad metall, art déco, "Horax", Erpé, 1930-tal
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
4d 12h
BESTICKUPPSÄTTING, 54 del, nysilver, "Birgitta", 1900-tal
Current bid250 SEK
Est300 SEK
4d 12h
SEKRETÄR, med rullklaff, 1800-tal
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
4d 12h
OLIVER SCHICK, taklampa, "Ronde Pendant", Gubi, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 12h
BARPALL, Thonet, 2000-tal
BARPALL, Thonet, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 12h
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
4d 13h
STRÖARE, 1 par, silver, London, England, 1916, tot vikt ca 50 g
Current bid700 SEK
Est800 SEK
4d 13h
STOLAR, 4 st, 2000-tal
STOLAR, 4 st, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
4d 13h
GÖRAN HAHNE (född 1943), färglitografi, signerad, EA
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 13h
BONAD, yllejava, tidigt 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
4d 13h
HÄNGEN, 2 st, 18k guld, med turkos och grön sten, tot vikt ca 1,9 g
Current bid200 SEK
Est800 SEK
4d 13h
GOLVURNA, gips, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 13h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 13h
THOMAS HELLSTRÖM, krus, keramik, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 13h
ALBERTO MEDA, konferensstolar, 4 st, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
4d 13h
SMOKING, Barons fashion, herr, strlk ca 50
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
4d 13h
TEXTILER, 3 st, ull, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 13h
ROYAL COPENHAGEN, bordslampa, glas, 1900-/2000-tal
Current bid500 SEK
Est300 SEK
4d 13h
VINKANNA, koppar och mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 13h
MUNSPEL, "The 64 chromonica", Hohner, Tyskland
Current bid200 SEK
Est400 SEK
4d 13h
MATTA, Kelim, broderat mönster, ca 180 x 110 cm
Current bid200 SEK
Est5,000 SEK
4d 13h
CHRISTIAN HALLERÖD, pall/sidobord, "Karljohan", Ikea PS, formgiven 2009
Current bid300 SEK
Est1,800 SEK
4d 13h
TERRIN, porslin, Rörstrand, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 13h
DRAPERI SAMT DUKAR, 3 st, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 13h
ERIK HÖGLUND, pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerad
Current bid200 SEK
Est800 SEK
4d 13h
BESTICK, 26 del, rostfritt stål, BodaNova, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 13h
BARPALL, Thonet, 2000-tal
BARPALL, Thonet, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est700 SEK