2d 20h
GALGAR, 12 st, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est300 SEK
2d 20h
FICKUR SAMT SPINDELUR, silver, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 20h
EWA JARENSKOG, 5 st, figuriner, keramik, JIE, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
2d 20h
SKÅL, silver, 1900-tal, vikt ca 100 g
Current bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
2d 20h
KOPPARKITTEL, 1800-tal
KOPPARKITTEL, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 20h
RING, 18k guld, snäckskalscamé, tot vikt ca 4 g
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
2d 20h
ARMBAND, silver, enligt uppgift Tunisien, vikt ca 135 g
Current bid800 SEK
Est800 SEK
2d 20h
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
LJUSLYKTA, furu, 1970-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
2d 20h
BANKETT, 1900-talets första hälft
Current bid250 SEK
Est400 SEK
2d 20h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
2d 20h
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Current bid250 SEK
Est600 SEK
2d 20h
STARKVINSGLAS, 8 st, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 20h
ERIK MORNILS, 6 del, fat samt assietter, keramik, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 20h
STÄMPELKLOCKA, International company time recording Co, 1900-talets början
Current bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
2d 20h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
2d 20h
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
2d 20h
STAPELSTOLAR, 6 st, Wilkhahn, nutida
Current bid200 SEK
Est800 SEK
2d 20h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, signerad och daterad 1999
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 20h
TIDNING, Sporten idag 1958-59, "Fotbolls-VM 1958", Åhlén & Åkerlunds förlags 1958
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
2d 20h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
2d 21h
BORDSFOTOGENLAMPA, glas, och mässing, 1900-talets första hälft
Current bid350 SEK
Est600 SEK
2d 21h
MATTA, röllakan, 1900-talets andra hälft, ca 245 x 170 cm
Current bid300 SEK
Est500 SEK
2d 21h
JAROSLAW CHUDY, litografier, 3 st, signerade och numrerade 332/360
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 21h
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt
Current bid350 SEK
Est500 SEK
2d 21h
 JENS QUISTGAARD, 4 st ljusstakar, nysilver, Danmark
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 21h
BOCKBORD, furu, 1900-tal
BOCKBORD, furu, 1900-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK
2d 21h
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 0,8 g
Current bid500 SEK
Est800 SEK
2d 21h
ASTA STRÖMBERG, 1 par ljusstakar, glas, "Diamant", Strömbergshyttan
Current bid200 SEK
Est400 SEK
2d 21h
VÄGGLYSTRAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 21h
LJUSKRONA, smide och mässing, sannolikt Rolf Sinnemark, samtida
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
2d 21h
EUGEN TROST, serveringsfat, flintgods, Gefle, signerat och daterat 1956
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
2d 21h
KAFFESKEDAR, 5 st, silver, GAB, 1933, tot vikt ca 86 g
Current bid400 SEK
Est600 SEK
2d 21h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
2d 21h
ERIKA LAGERBIELKE, vas, glas, Orrefors
Current bid200 SEK
Est400 SEK
2d 21h
HÄNGE, 18k guld, med orange sten, tot vikt ca 2,1 g
Current bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
2d 21h
TELEFON, "Cobra", LM Ericson, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
3d 20h
TISSOT, armbandsur, 18k guld, tot vikt ca 10 g
Current bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
3d 20h
BENGT ORUP, 4 st, glas, "Strikt", Johansfors, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est300 SEK
3d 20h
ERIK HÖGLUND, 9 del, glas, Boda, 1900-talets mitt
Current bid250 SEK
Est600 SEK
3d 20h
BORDSLAMPA, koppar och glas, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
3d 20h
SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets slut
Current bid450 SEK
Est600 SEK
3d 20h
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
HINKAR, 3 st, emalj, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
3d 20h
ULLA PROCOPÉ, 6 st mockakoppar med fat, stengods, "Ruska", Arabia
Current bid200 SEK
Est300 SEK
3d 20h
SKÅL, silver, GAB, 1952, vikt ca 200 g
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
3d 20h
HÄNGE MED KEDJA SAMT RING, koppar, Kolmården, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
3d 20h
KORGSÄNG, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
3d 20h
MOCKASERVIS, 13 del, porslin, "Sanssouci", Rosenthal, 1900-talets mitt
Current bid300 SEK
Est500 SEK
3d 20h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK