4d 19h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
4d 19h
VITRINSKÅP, idegran, 1900-talets andra hälft
Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
4d 19h
TERRIN, porslin, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
4d 19h
VILLEROY & BOSCH, 40 del, matservis, porslin, "Cellini, Tyskland
Current bid700 SEK
Est1,500 SEK
4d 19h
STOLAR, 4 st, sk Bellmanstolar, 1900-talets andra hälft
Current bid750 SEK
Est800 SEK
4d 19h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
4d 19h
JOSEF FRANK, 8 st bordstabletter, "Tulpaner", för Firma Svenskt Tenn
Current bid400 SEK
Est300 SEK
4d 19h
SÄNGBRICKA, emaljerad metall, 1900-/2000-tal
Current bid350 SEK
Est400 SEK
4d 19h
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 19h
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 19h
Current bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
4d 19h
EJNAR KOHLMANN, olja på duk, signerad
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
4d 19h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
4d 19h
EVA ENGLUND, 9 del, glas, "Maja", Orrefors
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
4d 19h
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
SÄNGBORD, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 19h
ERIK HÖGLUND, 2 st skålar, glas, signerade och daterade -92
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
4d 19h
KONSTLITTERATUR, 8 st, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 19h
BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est600 SEK
4d 19h
ULRICA HYDMAN VALLIEN, 2 st figurer, glas, Kosta Boda
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
4d 19h
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
4d 19h
MATTA, Rölakan, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 19h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Current bid700 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
4d 19h
LOCKASK, porslin, Limoges, Frankrike, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 19h
KJELL ENGMAN, kanna, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
4d 19h
SERVISPORSLIN, 10 del, "Åsas Tomtebod", Fyrklövern
Current bid400 SEK
Est500 SEK
4d 19h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre, sannolikt 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 20h
GUNNEL SAHLIN, pokalglas, glas, Kosta Boda, signerad
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 20h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 20h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
4d 20h
SPEGEL, målat trä, art déco, 1930-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
4d 20h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 20h
SERVISPORSLIN, 27+2 del, porslin, "Allmoge" och "Ranka", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est1,000 SEK
5d 18h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 18h
BRINGARE, porslin, sannolikt Italien, sent 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 18h
SKEPPSUR, mässing, Pilot Marine, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 18h
SKÅL, silver, Gewe, 1974, vikt ca 275 g
Current bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
5d 18h
Current bid200 SEK
Est800 SEK
5d 18h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 18h
LAGONDA, herrarmbandsur, Goldomatic, 1900-talets andra hälft
Current bid300 SEK
Est600 SEK
5d 18h
SIDOBORD, furu, allmoge, 1900-talets första hälft
Current bid250 SEK
Est400 SEK
5d 18h
SIMON GATE, 5 st champagneglas, "Salut", Orrefors
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 18h
BORDSLAMPA, metall, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
5d 18h
 LENA LINDERHOLM (född 1947), färglitografi, signerat och numrerat HC XI/XX
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
5d 18h
CERTINA, armbandsur, stål, quartz
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 18h
TRÄDGÅRDSPALL, Byarum, 1900-talets andra hälft
Current bid450 SEK
Est1,500 SEK
5d 18h
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid400 SEK
Est600 SEK