3d 19h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Starting bid200 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK
3d 19h
LJUSLYKTOR, 10 st, glas, Marimekko, Iittala, 2000-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
3d 19h
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
3d 19h
HÖRNHYLLA, omkring år 1900
HÖRNHYLLA, omkring år 1900
Current bid450 SEK
Est1,000 SEK
3d 19h
Current bid250 SEK
Est500 SEK
3d 19h
TAKLAMPA, "Nift", IKEA, 1960-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
3d 19h
REMMARE SAMT MUGGAR, 4 + 4 st, glas, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
3d 19h
TAKKRONA, glas, 1900-tal
TAKKRONA, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
3d 19h
CAFÉSTOL, "Bryggeristolen", Grythyttan Stålmöbler, 1900-talets andra hälft
Current bid450 SEK
Est800 SEK
3d 20h
NILS LANDBERG, 8 st champagneglas, "Illusion", Orrefors
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
3d 20h
NILS LANDBERG, 8 st vinglas, "Illusion", Orrefors
Current bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
3d 20h
NILS LANDBERG, 12 st servisglas, "Illusion", Orrefors
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
3d 20h
NILS LANDBERG, 13 st cocktailglas, "Illusion", Orrefors
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
3d 20h
NILS LANDBERG, 13 st vitvinglas, "Illusion", Orrefors
Current bid550 SEK
Est1,200 SEK
3d 20h
NILS LANDBERG, 10 st cocktailglas, "Illusion", Orrefors
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
4d 18h
NILS LANDBERG, 4 st rödvinsglas, "Illusion", Orrefors
Current bid200 SEK
Est400 SEK
4d 18h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 18h
TEKANNA OCH VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 18h
MARIE LUNDGREN-CARLGREN & KINA STRANDBERG, adventsljusstake, lackerad metall, "Eldflugan", Falks Broker AB
Current bid500 SEK
Est800 SEK
4d 18h
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
4d 18h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 18h
GLASSERVIS, 20 del, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 18h
KUDDE, Jobs Handtryck, linne, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 18h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
4d 18h
VINPROVARGLAS, 5 st, glas, sannolikt Reijmyre
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 18h
ANNA EHRNER, vas, glas, Kosta Boda, signerad
Current bid200 SEK
Est800 SEK
4d 18h
PAUL HOFF, 3 st figuriner, stengods, Gustavsberg
Current bid200 SEK
Est800 SEK
4d 18h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
4d 18h
SELMA LAGERLÖF, 14 vol bokband, Stockholm, Albert Bonniers Förlag 1947
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 18h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
4d 18h
SALONGSMÖBEL, 4 del, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Current bid2,400 SEK
Est6,000 SEK
4d 18h
ARTHUR PERCY, vas, keramik, "Röd Rubin", Gefle
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 18h
ANNE NILSSON, glaskula, Orrefors, signerad
Current bid200 SEK
Est300 SEK
4d 18h
 BORDSLAMPA / VÄGGLAMPA, metall och plast, " Solo ", Lilux Stockholm
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 18h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 18h
SNAPSGLAS, 19 st, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
4d 18h
MONA STARFELT (1931-2008), färglitografi, signerad och numrerad 2/260
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 18h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
4d 18h
ORIENTMATTA, old, ca 200 x 165 cm
Current bid200 SEK
Est700 SEK
4d 18h
SKULPTURER, 5 st, keramik, Paradisverkstan, 1900-/2000-tal
Current bid300 SEK
Est700 SEK
4d 18h
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 18h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
4d 18h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal, osignerad
Current bid300 SEK
Est600 SEK
4d 18h
SIGRID RICHTER bricka/fat, porslin, "Eden", Rörstrand, formgiven 1956-69
Current bid350 SEK
Est500 SEK
4d 19h
SOCKERSKÅL OCH MJÖLKKANNA, silver, NM Thune, Norge, 1900-talets första hälft, tot vikt ca 220 g
Current bid2,600 SEK
Est2,500 SEK
4d 19h
SKULPTUR, malakit och onyx, Mexico, sannolikt 1900-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK
4d 19h
STOLAR, 1 par, allmoge, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 19h
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö bruk, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK