4d 23h
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, 1940-/50-tal, tot vikt ca 115 g
Current bid900 SEK
Est1,000 SEK
4d 23h
EDVIN ÖHRSTRÖM (1906-1994), vas, glas, "Gondoljären", Orrefors, signerad
Current bid5,400 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
4d 23h
PEDER HVIDT, stol, för Bodafors 1960
Current bid200 SEK
Est600 SEK
4d 23h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
4d 23h
SKRIVBORDSLAMPA, lackerad metall, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
4d 23h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad B Lejennkärr -92, ca 139 x 198 cm
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
4d 23h
SKÅLAR SAMT FAT, 4 del, kristall, bla Orrefors, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
4d 23h
TAKLAMPA, patinerad metall, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
4d 23h
SKRIVBORD, Carl Larssonstil, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est800 SEK
4d 23h
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Current bid300 SEK
Est700 SEK
4d 23h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
4d 23h
VÄGGRELIEF, gjutjärn, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
4d 23h
JONAS BOHLIN, taklampa, mässing, "Star 6", Örsjö belysning
Current bid3,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
5d 0h
KÄNGOR, 1 par, Ecco, stl 40
KÄNGOR, 1 par, Ecco, stl 40
Current bid300 SEK
Est300 SEK
5d 0h
CHRISTINE SCHWARZER, soffbord, "Flower", Swedese, 2000-tal
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
5d 0h
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK
5d 22h
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
5d 22h
LEKSAK, plast och plåt, ""Tank Tigre", Clim, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 22h
PENTTI SARPANEVA, ring, brons, Finland
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 22h
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
5d 22h
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Current bid650 SEK
Est1,000 SEK
5d 22h
CARL FAGERLUND, taklampa, "Neptun", Orrefors
Current bid250 SEK
Est800 SEK
5d 22h
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 22h
HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 23h
JAPANSK KATSURA, geishaperuk, Japan, 1960-tal, med tillbehör och etui
Current bid600 SEK
Est2,000 SEK
5d 23h
GARDINLÄNGDER, 1 par, "Nympheus", GP Baker, England
Current bid1,200 SEK
Est500 SEK
5d 23h
SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 23h
ARMBAND, 2 st, vit metall, tigeröga samt sliver, bla Sam Pettersson AB, 1950
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 23h
HALSKEDJA MED HÄNGE, sterlingsilver, vikt ca 110 g
Current bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
5d 23h
TISSOT, armbandsur, gulddoublé, Seastar, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 23h
LASSE ÅBERG, 9 st champagneglas, "För muserande drycker", 2000-tal
Current bid250 SEK
Est600 SEK
5d 23h
CHRIS MARTIN, matbord, Massproductions, samtida
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
5d 23h
THOMAS HELLSTRÖM (1924-2006), figur, keramik, Nittsjö
Current bid350 SEK
Est800 SEK
5d 23h
FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
5d 23h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Current bid400 SEK
Est800 SEK
5d 23h
HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld och diamanter
Current bid200 SEK
Est4,000 SEK
5d 23h
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, gammalfransk modell, 1800-talets andra hälft, tot vikt ca 120 g
Current bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
5d 23h
ARMBAND, sterlingsilver, vikt ca 90 g
Current bid950 SEK
Est1,200 SEK
5d 23h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Current bid250 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK
5d 23h
ETAGEFAT, metall, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
5d 23h
MATSKED, silver, G Graumann 1863, vikt ca 70 g
Current bid500 SEK
Est800 SEK
5d 23h
STÖVLAR. 1 par, Vagabond, stl 39
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 23h
WALTER HICKMAN, 8 st whiskyglas, "Pippi", Kosta Boda
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 23h
SLAGBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK
5d 23h
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Current bid250 SEK
Est300 SEK
5d 23h
SKRIVBORDSSTOL, borstad aluminium, Wilkhahn, 302-7, år 2019
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
5d 23h
GUNNAR RYDHOLM, olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 23h
PIERRE FORSSELL, 1 par vägglampetter, mässing, "Pendel", Skultuna
Current bid650 SEK
Est600 SEK