5d 20h
GUNNAR NYLUND, vas / kanna, stengods, Rörstrand, signerad
Current bid300 SEK
Est600 SEK
5d 20h
SKÅP, allmoge, 1800-tal
SKÅP, allmoge, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 20h
ARMBAND, BROSCH, RING SAMT 2 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, 1900-tal
Current bid550 SEK
Est800 SEK
5d 20h
FIGUR, porslin, Jema Holland
FIGUR, porslin, Jema Holland
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 20h
BLOMBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Current bid550 SEK
Est1,200 SEK
5d 20h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
5d 20h
GOLVLAMPA, teak och mässing, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 20h
CHARLES SJÖHOLM (född 1933), olja på pannå, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
5d 20h
KLACKRING, 18k guld, med grön sten, tot vikt ca 5,8 g
Current bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
5d 21h
BRASVERKTYG, mässing och smide, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 21h
VÄGGPENDYL, ek och mässing, Junghans, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 21h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
5d 21h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 21h
YTTERFODER, jugend, porslin, Rörstrand, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est500 SEK
5d 21h
VÄGGSKULPTURER, 2 st, trä, signerade K-G, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 21h
LENA LINDERHOLM, skål, keramik, signerad
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 21h
Current bid1,000 SEK
Est1,800 SEK
5d 21h
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, CG Hallberg, 1945, tot vikt ca 150 g
Current bid900 SEK
Est1,200 SEK
5d 21h
SAMLING BIJOUTERIER, 14 st, olika material, bla Sporrong, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 21h
SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
5d 21h
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Current bid200 SEK
Est300 SEK
5d 21h
PER SUNDBERG, klocka, glas, "Stingray", Orrefors
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
5d 21h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 21h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Current bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
6d 20h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
6d 20h
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Current bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
6d 20h
Current bid250 SEK
Est600 SEK
6d 20h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 20h
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
6d 20h
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Current bid700 SEK
Est1,000 SEK
6d 20h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
6d 20h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 20h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 20h
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 20h
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Current bid650 SEK
Est2,000 SEK
6d 20h
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 20h
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 20h
GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 20h
ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 20h
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
6d 20h
BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 20h
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 20h
SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
6d 20h
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 20h
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 20h
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
6d 20h
BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Current bid1,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
6d 20h
PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Current bid1,100 SEK
Est1,500 SEK