VAS, flintgods, Royal Crown, England, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

TRÄDGÅRDSSTOLAR, 1 par, "A2", Grythyttan, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

ASKFAT OCH ÄGGKOPP, porslin, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn AB, 1900-talets slut
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

HERRBETJÄNT, Italien, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est600 SEK

FISKBESTICK, 14 del, nysilver, England, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
Starting bid200 SEK
Est8,000 SEK

MORTEL, med stöt, marmor, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

VAXSTAPELSTÄLL, smide, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

NÅLDYNA, porslin och tyg, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Current bid200 SEK
Est300 SEK

ARMBANDSUR, 18k guld, Certina, tot vikt ca 19 g
Current bid9,400 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK

BRINGARE, SKÅL OCH GREPFAT, 3 del, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

LENA LARSSON, karmstol, "Grandessa", Nässjö Stolsfabrik, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

FICKURSSTÄLL, glas och mässing, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

JARDINIÈRER, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK

BORDSLAMPA, patinerad metall och marmor, art déco, 1930-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, gjutjärn, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est4,000 SEK

PIEDESTAL, jugend, 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK

MATBORD, "Cream", HK living, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK

LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Current bid200 SEK
Est400 SEK

TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK

JORDGLOB, 1900-talets fösta hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

Starting bid200 SEK
Est500 SEK

Starting bid200 SEK
Est800 SEK

ERIK HÖGLUND, 2 st pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK

ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

KARMSTOL, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

MULBERRY, "Bayswater", handväska, präglat skinn
Current bid500 SEK
Est3,000 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

KRUS SAMT MUGGAR, 9 del, saltglaserad keramik, bla Sven Bohlin, Höganäs.
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK

SKULPTURER, 1 par, bronserad metall, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

TAKKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

Starting bid200 SEK
Est800 SEK

GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

BY LASSEN, golvhylla, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK