12d 17h
VAS, flintgods, Royal Crown, England, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 17h
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 1 par, "A2", Grythyttan, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
12d 17h
ASKFAT OCH ÄGGKOPP, porslin, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 17h
 JOSEF FRANK, bricka, "Tulpaner", Firma Svenskt Tenn AB, 1900-talets slut
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 17h
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est600 SEK
12d 17h
FISKBESTICK, 14 del, nysilver, England, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 17h
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
MATTA, Kelim, ca 257 x 204 cm
Starting bid200 SEK
Est8,000 SEK
12d 17h
MORTEL, med stöt, marmor, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 18h
VAXSTAPELSTÄLL, smide, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 18h
NÅLDYNA, porslin och tyg, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 18h
ANNE NILSSON, ljusstake, glas, "Celeste", Orrefors
Current bid200 SEK
Est300 SEK
12d 18h
ARMBANDSUR, 18k guld, Certina, tot vikt ca 19 g
Current bid9,400 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
12d 18h
BRINGARE, SKÅL OCH GREPFAT, 3 del, majolika, bla Rörstrand, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 18h
LENA LARSSON, karmstol, "Grandessa", Nässjö Stolsfabrik, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 18h
FICKURSSTÄLL, glas och mässing, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 18h
JARDINIÈRER, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Current bid400 SEK
Est800 SEK
12d 18h
BORDSLAMPA, patinerad metall och marmor, art déco, 1930-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 18h
FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
FÖRSTÄRKARE, Kustom, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 18h
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, gjutjärn, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est4,000 SEK
12d 18h
PIEDESTAL, jugend, 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 18h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
12d 18h
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
KUDDAR, 2 st, siden, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 18h
PENSELVASER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
12d 18h
MATBORD, "Cream", HK living, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK
12d 18h
LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Current bid200 SEK
Est400 SEK
12d 18h
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
12d 18h
 JORDGLOB, 1900-talets fösta hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 18h
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 18h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 18h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 18h
ERIK HÖGLUND, 2 st pokalglas, Strömbergshyttan 1991, signerade
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
12d 18h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
12d 18h
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
12d 18h
KARMSTOL, 1800-tal
KARMSTOL, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 18h
MULBERRY, "Bayswater", handväska, präglat skinn
Current bid500 SEK
Est3,000 SEK
12d 18h
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
12d 18h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
12d 18h
KRUS SAMT MUGGAR, 9 del, saltglaserad keramik, bla Sven Bohlin, Höganäs.
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 19h
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
12d 19h
SKULPTURER, 1 par, bronserad metall, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 19h
TAKKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 19h
LARS HELLSTEN, skål/vas, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
12d 19h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 19h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 19h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
12d 19h
SKÅL PÅ FOT, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 19h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 19h
BY LASSEN, golvhylla, samtida
BY LASSEN, golvhylla, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK