12d 0h
LARS JONSSON (född 1952), färglitografi, signerad och numrerad 27/250
Current bid700 SEK
Est1,200 SEK
12d 0h
ERIC LÖFMAN, skål, silver, Mema 1997, vikt ca 150 g
Current bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
12d 0h
MAYBRITT WALLINA WALLIN (född 1940), emaljmålning, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
12d 0h
MUNSPEL, 2 st, "Blues Harp", Hohner, Tyskland
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 0h
ANDRÉ BOURRIÉ (född 1936), färglitografi, signerad och numrerad 131/175
Current bid200 SEK
Est400 SEK
12d 0h
MARGARETA HENNIX (född 1941), 2 st vägglampetter, stengods, Gustavsberg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
12d 0h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
12d 0h
SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 0h
SIDOBORD, "Stick", Peter Boy Design
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 0h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 0h
SPEGEL, målat trä, art déco, 1930-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 0h
CAFEBORD, Johanson Design, nutida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 1h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
12d 1h
MATTA, Gabbeh, sent 1900-/2000-tal, ca 192 x 164 cm
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 1h
SPEGEL, Pehr Gustaf Bylander (spegelfabrikör och bildhuggare i Göteborg 1804-1852), förgylld och bronserad
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
12d 1h
LOUISE ADELBORG, 8 st skålar, "Swedish Grace", Rörstrand
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 1h
BESLAG, 25 st knoppar, mässing, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 1h
HUMMERBESTICK, 20 del, rostfritt stål, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 1h
LOUISE ADELBORG, 17 st mattallrikar, "Swedish Grace", Rörstrand
Current bid850 SEK
Est1,500 SEK
12d 1h
ORIENTMATTA, Nahavand, old, ca 223 x 152 cm
Current bid250 SEK
Est800 SEK
12d 1h
KLAFFBORD, ek, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est600 SEK
12d 1h
SKÅL OCH SKÅLFAT, glas, Orrefors, signerade
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 1h
LISA LARSON, figur, stengods, "Sommarklädd", Gustavsberg
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
12d 1h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
12d 1h
JORDGLOB, med belysning, JRO-Verlag, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 1h
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre glasbruk, daterad Reijmyre 1990
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 1h
SAMLING TEXTILIER, 11 st, bla linne, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 1h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
12d 1h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
12d 1h
BORDSLAMPSFOT, keramik, Italien, sent 1900-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
12d 1h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
12d 1h
SÄNGBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
12d 1h
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", Fritz Hansen, år 2007
Current bid250 SEK
Est4,000 SEK
12d 1h
MATSALSMÖBEL, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
12d 1h
PIERRE FORSELL, 1 par väglampetter, mässing, "Reflex", Skultuna
Current bid800 SEK
Est1,500 SEK
12d 1h
ETUI TILL ARMBANDSUR, trä, Sjöö Sandström, Stockholm
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 1h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
12d 1h
PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 1h
JASPER MORRISON, taklampa, "Smithfield", Flos, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,800 SEK
12d 1h
SOFFA, Martela, 2000-tal
SOFFA, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 1h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, TESI, Göteborg 1969
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
12d 1h
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 2h
MATTA, Kelim, ca 200 x 145 cm
MATTA, Kelim, ca 200 x 145 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
12d 2h
ARMBANDSUR, Seiko, gulddoublé, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
12d 2h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 2h
VÄSKOR, 6 st, 1900-tal
VÄSKOR, 6 st, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
12d 2h
UNDERLÄGGSTALLRIKAR, 12 st, metall, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
12d 2h
MARION BELIN (1933-2022), handkolorerad litografi, signerad och daterad -92
Starting bid200 SEK
Est600 SEK