9d 18h
SKULPTUR, alabaster, 1900-talets andra hälft, större modell
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
9d 18h
WILHELM KÅGE, skål, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 18h
PER SUNDBERG, klocka, glas, "Stingray", Orrefors
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 18h
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 18h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 3,2 g
Current bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
10d 17h
BROSCH / HÄNGE, 18k guld, tot vikt ca 7,4 g
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
10d 17h
DAMARMBANDSUR, 14k guld, 1900-talets mitt
Current bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
10d 17h
Current bid200 SEK
Est600 SEK
10d 17h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 17h
RING, 18k vitguld, med diamant ca 0.16 ct, GFAB, 1984, vikt ca 2 g
Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
10d 17h
KAFFESKEDAR, 13 st, silver, 1960-tal, tot vikt ca 130 g
Current bid700 SEK
Est1,000 SEK
10d 17h
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
10d 17h
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 17h
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 17h
KANDELABER, smide och glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 17h
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
VITRINSKÅP, 1800-talets slut
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
10d 17h
FIGURIN, porslin, Goebel, Tyskland
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 17h
HATTHYLLA, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 17h
GUNGHÄST, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
10d 17h
ÅKE WICKSTRÖM (1927-2019), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 17h
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
MATTA, Kelim, ca 203 x 202 cm
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
10d 17h
BOKSTÖD, 1 par, sten, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 17h
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
LJUSKRONA, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 18h
SERVERINGSFAT, porslin, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est300 SEK
10d 18h
FRANCO RUSSO, 1 par stövletter, strlk 40
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 18h
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
GLASMÅLNINGAR, 2 st, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
10d 18h
VÄGGPENDYL, Junghans, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 18h
BORDSUR SAMT KANDELABRAR, 1 par, 1800-tal
Current bid1,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
10d 18h
PUNCHMUGGAR, 5 st, silver, GAB 1967, tot vikt ca 188 g
Current bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
10d 18h
GUNNAR CYRÉN, skål, glas, Orrefors, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 18h
Current bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
10d 18h
SKULPTUR, trä, signerad K-G, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 18h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,3 g
Current bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
10d 18h
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
10d 18h
Current bid550 SEK
Est1,000 SEK
10d 18h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 18h
RINGAR, 2 st 18k guld, tot vikt ca 1,8 g
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
10d 18h
RING, 18k vitguld, med diamanter, vikt ca 2,8 g
Current bid2,200 SEK
Est3,500 SEK
10d 18h
ALBERTO MEDA, konferensstol, "Physix", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
10d 18h
CAFÉSTOLAR, 3 st, sk Bryggeristolar, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
10d 18h
BORDSLAMPA, porslin och mässing, Frankrike, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 18h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, "California", porslin, Rörstrand
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
10d 18h
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, 1945, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 18h
EINAR BÄCKSTRÖM, taklampa, Malmö, 1960-tal
Current bid300 SEK
Est500 SEK
10d 18h
BARPALLAR, 1 par, "Citizen Ghost", Minus tio, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
10d 18h
GOLVUR, England, 1800-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
10d 18h
ORIENTMATTA, Kirman, ca 251 x 170 cm
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
10d 18h
HALSKEDJA MED BERLOCK, 18k guld, bla GD & Co, Malmö, tot vikt ca 10 g
Starting bid200 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK