ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, silver, bla med odlade pärlor
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK

COLLIER 14k guld, Orrosimo, vikt ca 5,4 g
Current bid3,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK

XAVIER PANCHARD, pall, "H60", Tolix, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

ARTHUR PERCY, 9 del, keramik, "Röd Rubin", Gefle/Upsala Ekeby, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK

DAMARMBANDSUR, Inex, titan, 1900-talets slut
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK

LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK

ISKOS BERLIN, 3 st stolar, "Soft Edge 10", HAY, Danmark
Starting bid200 SEK
Est700 SEK

TAKPLAFOND, frostat glas, sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK

MARCEL WANDERS, fåtölj, "V.I.P. Chair", Moooi, formgiven 2000
Current bid750 SEK
Est3,000 SEK

TAKPLAFOND, mässing, Lövsjö, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK

MATS PERSSON STADIG, efter, bonad, handtryck, efter dalamålning, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK

ORIENTMATTA, Meshed , sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm
Current bid1,600 SEK
Est5,000 SEK

RING, 14k vitguld, med navettslipad diamant, tot vikt ca 3,4 g
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK

Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK

LAGONDA, Goldomatic, herrarmbandsur
Current bid450 SEK
Est600 SEK

ERIC VASSTRÖM (1887-1958), olja på duk, signerad och daterad 1938
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK

PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

LJUSLYKTOR, 2 st, lergods, Lisa Larsson design samt Nittsjö keramik
Starting bid200 SEK
Est300 SEK

GARDINER, 1 par, 1900-tal
Current bid300 SEK
Est500 SEK

BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Faiancas Ramos, Portugal, samtida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad Silvio Bonalli, daterad 1972
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

ALFRED HELBERGER (1871-1946), olja på pannå, monogramsignerad
Current bid300 SEK
Est1,500 SEK

BYRÅ, 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est500 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-talets andra hälft
Current bid1,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK

SKÅL OCH VAS, glas, bla Orrefors, sannolikt 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK