9d 8h
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, silver, bla med odlade pärlor
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 9h
STOL, "Fiber side chair", Muuto, nutida
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 9h
COLLIER 14k guld, Orrosimo, vikt ca 5,4 g
Current bid3,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
9d 9h
XAVIER PANCHARD, pall, "H60", Tolix, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 9h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 9h
ARTHUR PERCY, 9 del, keramik, "Röd Rubin", Gefle/Upsala Ekeby, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
9d 9h
DAMARMBANDSUR, Inex, titan, 1900-talets slut
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 9h
LAPTOPBORD, "Relate", Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
9d 9h
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
9d 9h
ISKOS BERLIN, 3 st stolar, "Soft Edge 10", HAY, Danmark
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
9d 9h
TAKPLAFOND, frostat glas, sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 9h
MARCEL WANDERS, fåtölj, "V.I.P. Chair", Moooi, formgiven 2000
Current bid750 SEK
Est3,000 SEK
9d 9h
TAKPLAFOND, mässing, Lövsjö, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
9d 9h
MATS PERSSON STADIG, efter, bonad, handtryck, efter dalamålning, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 9h
ORIENTMATTA, Meshed , sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm
Current bid1,600 SEK
Est5,000 SEK
9d 9h
RING, 14k vitguld, med navettslipad diamant, tot vikt ca 3,4 g
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
9d 9h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
9d 9h
LAGONDA, Goldomatic, herrarmbandsur
Current bid450 SEK
Est600 SEK
9d 9h
ERIC VASSTRÖM (1887-1958), olja på duk, signerad och daterad 1938
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
9d 9h
PLASTMATTA, rund, enligt uppgift Pappelina
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 9h
LJUSLYKTOR, 2 st, lergods, Lisa Larsson design samt Nittsjö keramik
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 9h
GARDINER, 1 par, 1900-tal
GARDINER, 1 par, 1900-tal
Current bid300 SEK
Est500 SEK
9d 9h
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Faiancas Ramos, Portugal, samtida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
9d 9h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt signerad Silvio Bonalli, daterad 1972
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 9h
ALFRED HELBERGER (1871-1946), olja på pannå, monogramsignerad
Current bid300 SEK
Est1,500 SEK
9d 9h
BYRÅ, 1900-talets början
BYRÅ, 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 9h
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-talets andra hälft
Current bid1,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
9d 9h
SKÅL OCH VAS, glas, bla Orrefors, sannolikt 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK