8d 8h
VATTENKANNA, mässing, ES Sörensen, Köpenhamn, Danmark
Current bid200 SEK
Est300 SEK
8d 8h
HANDSPEGEL / PUDERDOSA, silver, 1900-talets första hälft
Current bid450 SEK
Est800 SEK
8d 8h
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, stol, "softshell chair", Vitra, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
8d 9h
DIOR, väska / clutch, 1900-talets slut
Current bid250 SEK
Est2,000 SEK
8d 9h
BORD, allmoge, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
8d 9h
STEKFAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid600 SEK
Est2,500 SEK
8d 9h
BORDSLAMPA, vitmetall, Ståks Armatur, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 9h
LEKSAKSBILAR, 6 st, bla Tekno, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 9h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 9h
KARMSTOL, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 9h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 9h
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
8d 9h
HANS-AGNE JAKOBSSON, 3 st, vägglampor, mässing, "v 149", Hans-Agne Jakobsson AB, Markaryd, etikettmärkta
Current bid450 SEK
Est1,000 SEK
8d 9h
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 9h
 LILLEBROR SÖDERLUND & LISBETH JOBS, skulptur, målat trä, hemslöjden Leksand
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 9h
LIS ZWICK (1942-2020), blandteknik, signerad och daterad 1980
Current bid200 SEK
Est800 SEK
8d 9h
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est800 SEK
8d 9h
ULF ÅLUND (född 1948), olja på duk, signerad
Current bid350 SEK
Est700 SEK
8d 9h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
8d 9h
PIERRE SINDRE, karmstol, "Button", Gärsnäs, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 9h
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 9h
STEFAN DIEZ, matbord, "New order", för HAY, nutida
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
8d 9h
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Mirja", DUX, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 9h
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 9h
KARAFFER, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 9h
BOUILOTTELAMPA, mässing, empirestil, 1800-/1900-tal
Current bid600 SEK
Est1,500 SEK
8d 9h
FIGURINER, 4 st, porslin, Goebel, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
8d 9h
ANDRÉS MARTÍNEZ, väggur, borstad mässing och valnöt, "Micro daro clock", Nomon, formgiven 2022
Current bid500 SEK
Est2,500 SEK
8d 9h
TAKLAMPA, patinerad metall och glas, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 9h
TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
8d 9h
HÖGTALARE, 1 par, Play 5, Sonos, samtida
Current bid650 SEK
Est1,500 SEK
8d 9h
PETER BOROTINSKIJ (född 1948), färglitografi, signerad och daterad -97
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 9h
DAGBÄDD, "Nooa", Martela, nutida
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
9d 8h
LOUIS BASTIN (1912-1979), färglitografi, signerad, onumrerad
Current bid250 SEK
Est300 SEK
9d 8h
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Current bid200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
9d 8h
Current bid2,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
9d 8h
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 8h
SKOR, 2 par, Jenny by Ara och Arche, stl 6 och 39
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 8h
HÖRNSKÅP, allmoge, med datering 1825
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
9d 8h
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
9d 8h
SIGVARD BERNADOTTE, kaffepanna, rostfritt stål, 1950/60-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
9d 8h
MYNT, 2 st, koppar, bla 2 kopek Ryssland 1840
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
9d 8h
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
9d 8h
FIGURINER, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl och Lotte Benter, Royal Copenhagen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 9h
VAS, stengods, Danmark, 1900-talets mitt, monogramsignerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
9d 9h
COLLIER, sterlingsilver, Liljeblad, 1900-talets andra hälft
Current bid500 SEK
Est1,000 SEK
9d 9h
SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
9d 9h
SKÅP, 2000-tal
SKÅP, 2000-tal
Current bid400 SEK
Est600 SEK