7d 8h
LEKSAK, plast och plåt, ""Tank Tigre", Clim, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 8h
PENTTI SARPANEVA, ring, brons, Finland
Current bid200 SEK
Est300 SEK
7d 8h
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
7d 8h
LOUNGESTOLAR, 1 par, "Frankie EC", Johansson Design, nutida
Current bid650 SEK
Est1,000 SEK
7d 8h
CARL FAGERLUND, taklampa, "Neptun", Orrefors
Current bid250 SEK
Est800 SEK
7d 8h
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
VÄGGPENDYL, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 8h
HEE WEELING, 4 st, stolar, "About a chair", HAY, Danmark, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
7d 9h
JAPANSK KATSURA, geishaperuk, Japan, 1960-tal, med tillbehör och etui
Current bid600 SEK
Est2,000 SEK
7d 9h
GARDINLÄNGDER, 1 par, "Nympheus", GP Baker, England
Current bid1,200 SEK
Est500 SEK
7d 9h
SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 9h
ARMBAND, 2 st, vit metall, tigeröga samt sliver, bla Sam Pettersson AB, 1950
Current bid200 SEK
Est300 SEK
7d 9h
HALSKEDJA MED HÄNGE, sterlingsilver, vikt ca 110 g
Current bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
7d 9h
TISSOT, armbandsur, gulddoublé, Seastar, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
7d 9h
LASSE ÅBERG, 9 st champagneglas, "För muserande drycker", 2000-tal
Current bid250 SEK
Est600 SEK
7d 9h
CHRIS MARTIN, matbord, Massproductions, samtida
Current bid750 SEK
Est1,000 SEK
7d 9h
THOMAS HELLSTRÖM (1924-2006), figur, keramik, Nittsjö
Current bid350 SEK
Est800 SEK
7d 9h
FIGUR, brons, sannolikt 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est700 SEK
7d 9h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Current bid350 SEK
Est800 SEK
7d 9h
HALSKEDJA MED HÄNGE SAMT ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld och diamanter
Current bid200 SEK
Est4,000 SEK
7d 9h
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, gammalfransk modell, 1800-talets andra hälft, tot vikt ca 120 g
Current bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
7d 9h
ARMBAND, sterlingsilver, vikt ca 90 g
Current bid950 SEK
Est1,200 SEK
7d 9h
CHRISTIAN TROELS & JACOB PLEJDRUP, matbord, DK3, Danmark, nutida
Current bid250 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK
7d 9h
ETAGEFAT, metall, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
7d 9h
MATSKED, silver, G Graumann 1863, vikt ca 70 g
Current bid500 SEK
Est800 SEK
7d 9h
STÖVLAR. 1 par, Vagabond, stl 39
Current bid200 SEK
Est300 SEK
7d 9h
WALTER HICKMAN, 8 st whiskyglas, "Pippi", Kosta Boda
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 9h
SLAGBORD, furu, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK
7d 9h
SKÅL, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Current bid250 SEK
Est300 SEK
7d 9h
SKRIVBORDSSTOL, borstad aluminium, Wilkhahn, 302-7, år 2019
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
7d 9h
GUNNAR RYDHOLM, olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
7d 9h
PIERRE FORSSELL, 1 par vägglampetter, mässing, "Pendel", Skultuna
Current bid650 SEK
Est600 SEK
7d 9h
BRICKA, koppar, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 9h
EFVA ATTLING, sterlingsilver, armband "Carpe Diem"
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
7d 9h
BESTICK, 13 del, silver, tot vikt ca 135 g
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
7d 9h
Current bid300 SEK
Est1,500 SEK
7d 9h
SYMASKIN, Husqvarna Automatic, 1900-talets mitt
Current bid300 SEK
Est500 SEK
7d 9h
ÖVERLAKAN OCH ÖRNGOTT, 2 + 1 set, linne, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
7d 10h
Current bid200 SEK
Est600 SEK
7d 10h
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Current bid250 SEK
Est3,000 SEK
7d 10h
LE CREUSET, stekgryta, gjutjärn, 2000-tal
Current bid400 SEK
Est300 SEK
8d 8h
SPEGELLAMPETT, rokokostil, sent 1800-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
8d 8h
PETER DE WIT, ring, platina, Linköping 2013
Current bid3,200 SEK
Est5,000 SEK
8d 8h
MARCEL WANDERS, matbord, "Container table Bohdi", Moooi, nutida
Current bid5,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
8d 8h
HALSKEDJA MED HÄNGE, brons med tigeröga, Kalevala Koru, Finland, 1970-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 8h
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
VÄGGSKÅP, Montana, nutida
Current bid350 SEK
Est500 SEK
8d 8h
ERIC CEDERBERG (1897–1984), olja på duk, signerad och daterad 59
Current bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
8d 8h
SKÅL PÅ FOT, nysilver och glas, omkring år 1900
Starting bid200 SEK
Est300 SEK
8d 8h
JEAN-LOUIS DOMECQ, industrilampa, Jielde, Frankrike, formgivningsår 1950
Current bid200 SEK
Est2,500 SEK